Prvý Windows 10 Redstone 4 build je vonku, dostupný je pre Skip Ahead používateľov

Zdroj: vlastný

V poslednom článku o najnovšej aktualizácii operačného systému Windows 10 sme spomínali aj ďalšiu aktualizáciu, zatiaľ známu pod názvom Redstone 4. Aktualizácia prichádza o niečo skôr ako sme predpokladali a tak sme svedkami toho, že Microsoft už do obehu vypustil prvý Windows 10 Redstone 4 build s označením 16353. Nový build je samozrejme zatiaľ dostupný iba pre Insiderov vo Fast Ringu. Presnejšie, najnovšiu aktualizáciu obdržia ako prví Insideri zapojení do Skip Ahead okruhu.

Čo je to vlastne Redstone 4? Windows 10 Redstone 4 je ďalšia veľká aktualizácia, ktorá príde v období marca/apríla 2018. Aktualizácia Fall Creators Update, ktorá príde už niekedy koncom septembra/októbra tento rok, postupom času obdržala názov pod akým ju poznáme dnes. Časom príde na rad aj Redstone 4, keďže stále nemá žiadny oficiálnejší názov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chceli by ste najnovšiu aktualizáciu obdržať aj Vy? Máme pre Vás zlé správy. Microsoft už druhýkrát uzavrel nové registrácie do Skip Ahead okruhu. Počet používateľov v Skip Ahead je limitovaný a Microsoft v najbližšej dobe neplánuje kruhy znovu rozširovať.

Odstránené chyby a zmeny v builde 16353:

  • Aktualizovali sme Centrum akcií. Odteraz môžete všetky notifikácie z Centra akcií odstrániť jednoduchým gestom. Na touchpade alebo na dotykovej obrazovke stačí jednoducho priložiť dva prsty a pohybom z jednej strany na druhú odstránite všetky notifikácie.
  • Zvýraznili sme niektoré nápisy v Centre akcií. Zvýraznené budú nápisy „Skryť/Rozbaliť“, „Vymazať všetky“, „Zobraziť viac“. Zmeny sa týkajú základného tmavého pozadia Centra akcií.
  • Odstránená chyba, ktorá v posledných verziách spôsobovala neakceptovanie vstupov pri hraní hry Asphalt 8.
  • Odstránená chyba z najnovších verzií, v ktorých sa po zapnutí prezentácie po zobudení systému, obrazovka znovu uzamkla a nedostalo sa cez ňu dostať späť. Jedinou možnosťou bolo stlačenie klávesovej skratky Ctrl + Alt + Del.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala rozličné nastavenia DPI škálovania počas zmeny nastavení minimalizovaného DPI monitor okna.
  • Odstránená chyba, ktorá v poslednej verzii XAML spôsobovala rozmazanie niektorých textových animácií až pokiaľ nebola animácia dokončená.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala náhodné pohybovanie načítavacej animácie po obrazovke pri prezeraní niektorých web stránok v prehliadači Microsoft Edge.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobila náhodnú zmenu senzitivity myši pri používaní iných nastavení škálovania.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobila nečakané zhrubnutie taskbaru, po zapnutí počítača s externým monitorom s rozdielnym DPI.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre