Prvý skladací 5G smartfón na svete bude pravdepodobne z výrobne čínskeho Huawei. Predstavenie sa bude konať už čoskoro

Huawei skladaci samartfon ilustracny obrazok
Zdroj: Youtube (Tech Boilers), Ilustračný obrázok

Spoločnosť Huawei oficiálne potvrdila, že na konci februára plánuje predstaviť prvý skladací smartfón s podporou 5G pripojenia. Slávnostné predstavenie by sa malo odohrať na výstave MWC 2019, ktorá sa bude konať 25. až 28. februára.

Oznámenie predstavenia zariadenia sa uskutočnilo na konci predbežného informačného stretnutia spoločnosti v Číne, kde generálny riaditeľ spoločnosti, Richard Yu, povedal: „Tešíme sa na vás vo februári v Barcelone, kde predstavíme prvý 5G sklápací smartfón na svete.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predstavenie sa malo konať už minulý rok

Nie je to prvýkrát, čo sa v súvislosti s tými čínskym gigantom skloňuje predstavenie nového skladacieho smartfónu. Podobné správy sme zachytili už počas minulého leta, kedy sa začali objavovať prvé informácie o tom, že Huawei plánuje svoje prvé 5G zariadenie predstaviť už počas októbra. Žiadne z týchto informácií sa nakoniec neosvedčili a doposiaľ nevieme, či išlo len o „poplašné“ správy, alebo musel výrobca predstavenie smartfónu odložiť.

Nový 5G modem vlastnej výroby

Nie je žiadnou novinkou, že spoločnosť Huawei nevyužíva najrozšírenejšie mobilné čipy od spoločnosti Qualcomm. Huawei radšej uprednostňuje svoje vlastné čipy, v prípade najnovšieho skladacieho zariadenia to bude osvedčený Kirin 980. Podobne ako Snapdragon 855, ani Kirin 980 nedisponuje interným 5G modemom, kvôli čomu musel prísť Huawei s vlastnou alternatívou aj v prípade 5G modemu. Ten bol svetu predstavený len prednedávnom a nesie označenie Balong 5000 a s najväčšou pravdepodobnosťou bude súčasťou práve spomínaného 5G skladacieho smartfónu.

Na ďalšie informácie ohľadom presného dizajnu zariadenia, ako aj bližších špecifikácií, si budeme musieť počkať až do samotného predstavenia skladacieho smartfónu s podporou 5G od Huawei.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – Tech Boilers)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre