HuaweiSpravodajstvo

Predstavenie smartfónov zo série Huawei Mate 40 sa posúvať nebude. Novinky uvidíme už v októbri

Posunutie predstavenia a uvedenia na trh sa nakoniec konať nebude a to ani napriek pandémii, či nedávnym opatreniam vlády USA

Vzťahy medzi čínskym technologickým gigantom Huawei a vládou USA nie sú v posledných mesiacoch, či dokonca rokoch vôbec ideálne, práve naopak. Neustále vyostrujúci sa vzťah pred niekoľkými týždňami ešte viac naštrbili ďalšie opatrenia vlády USA namierené práve proti spoločnosti Huawei, ktorú sa snažia vládne špičky úplne odstaviť od amerického trhu vrátane ďalších trhov, ktoré využívajú americké technológie. Napriek tomuto snaženiu sa však čínsky gigant stále nevzdáva, čo dokazuje nie len predajmi.

Príchod na trh v očakávanom dátume

Najnovším príkladom toho, že to Huawei myslí s ovládnutím trhu so smartfónmi naozaj vážne, je aj najnovšia informácia, že spoločnosť plánuje predstaviť a uviesť na trh sériu smartfónov Huawei Mate 40 v predpokladanom dátume a to aj napriek nepriaznivej situácii kvôli pandémii,  o americkom snažení nehovoriac. S najnovšími informáciami z prostredia spoločnosti Huawei prišiel len nedávno známy blogger Moile Chip Expert pôsobiaci na čínskej sociálnej sieti Weibo, informoval zahraničný portál Gizmochina.

Všetky mikročipy budú k dispozícii už v septembri

Ako na sociálnej sieti uvádza spomínaný blogger, spoločnosť Huawei bude mať údajne už v polovici septembra zabezpečené dodávky všetkých mikročipov potrebných pre výrobu novej série Mate 40. Ide o 5 nm, 10 nm 16 nm a 28 nm mikročipy, pričom práve prvé menované budú najdôležitejšie, keďže ide priamo o procesory Kirin z výrobne HiSilicon, presnejšie, asi pôjde o zatiaľ neznáme procesory Kirin 1000 (povráva sa aj o označení Kirin 1020).

Známy blogger zároveň uvádza, že séria smartfónov Huawei Mate 40 bude predstavená už v pôvodnom dátume, čiže v októbri, kedy by sa mali dostať na predajné pulty aj prvé kusy. Na záver dodáva, že už v štvrtom kvartáli tohto roka plánuje čínsky gigant vyrobiť viac ako 8 miliónov kusov smartfónov z tejto série, čo by bol pre Huawei skvelý výsledok, keďže prvé správy naznačovali výrazné poklesy v produkcii a to najmä kvôli koronavírusovej pandémii a sankciám zo strany USA.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close