Pozrite sa, ako môžete využiť vstavanú kameru vo vašom Xiaomi ako pokročilý skener dokumentov!

Niektoré funkcie sú v Xiaomi telefónoch dobre schovanými. Dobrým príkladom je funkcia skenera dokumentov.

Xiaomi fotoaprat_skener dokuementov
Zdroj: Vosveteit

Smartfóny spoločnosti Xiaomi disponujú nadstavbou MIUI a viacerými vstavanými nastaveniami, či aplikáciami, ktoré vyčnievajú nad konkurenčnými riešeniami. Len niekoľko dní dozadu, sme vám napríklad ukázali, ako môžete zlepšiť kvalitu Wi-Fi signálu. Alebo sme vám ukázali, ako môžete zmeniť predvolený typ písma v smartfóne bez toho, aby ste potrebovali robiť ROOT zariadenia. Dnes by sme vám chceli ukázať ďalšiu šikovnú funkciu, ktorá je dobre schovanou.

Využitie vstavanú aplikáciu Fotoaparát ako pokročilý skener dokumentov

Mnohokrát sme vám priniesli tip na aplikáciu, ktorá plní účel skeneru. Majitelia Xiaomi smartfónov možno však ani netušili, že podarený skener dokumentov majú vstavaný v rámci aplikácie Fotoaparát. K samotnej funkcii sa dostanete potom, ako otvoríte aplikáciu a v spodnej časti ponuky zvolíte možnosť Viac. Následne kliknite na možnosť skeneru (Dokumenty). Potom sa vám kamera smartfónu prepne do špeciálneho režimu, počas ktorého budete môcť skenovať dokumenty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dokumenty, ktoré týmto spôsobom zosnímate sa vám uložia následne v galérii smartfónu, kde budete môcť s nimi ďalej pracovať. Aby ste však rozlíšili takto zosnímané dokumenty od bežných fotografií, tak vám do pozornosti dávame ikonu, ktorú nájdete pri originálnych skenoch v ľavom rohu náhľade súboru. Potom budete môcť napríklad zmeniť orezanie dokumentu, farebnosť a podobne. Rovnako budete mať k dispozícii aj nástroje na úpravu, ako pri klasických fotografiách. V prípade zvolenia možnosti zdieľať, v ponuke nájdete možnosť transformácie dokumentu do .PDF formátu.

Pevne veríme, že tip na túto funkciu sa vám páčil a že ju budete aktívne využívať. Ide o vskutku jednoduchý a hlavne efektívny spôsob, ako je možné nahradiť aplikácie tretích strán vstavanou funkciou, hoci je dobre schovanou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre