Pozrite sa, ako môžete použiť váš Android smartfón ako WiFi repeater

Ak váš smartfón neponúka možnosť zdieľania WiFi pripojenia, tak potom je potrebné túto funkciu odblokovať prostredníctvom vývojárskych nastavení.

WiFi
Zdroj: cleanpng

Približne 2 týždne dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme vám ukázali, ako môžete zdieľať WiFi pripojenie z vášho smartfónu prostredníctvom technológie Bluetooth. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu možnosť, ako môžete zdieľať vaše WiFi s ďalšími zariadeniami. V tomto prípade sa dokonca nebojíme povedať, že ide o šikovnejší a efektívnejší spôsob zdieľania internetu, ako sme vám ukázali v minulosti.

Takto môžete zdieľať WiFi z vášho Androidu do ďalšieho zariadenia

Samotný proces zdieľania WiFi z vášho smartfónu do iného zariadenia vám nezaberie viac, ako niekoľko desiatok sekúnd. Mnoho zariadení, napríklad Samsung smartfóny ju majú dostupnú v rámci nastavení Hotspotu. Čo však robiť, ak máte telefón inej značky, prípadne vaše zariadenie túto možnosť neponúka? Túto funkciu je možné odblokovať prostredníctvom vývojárskych nastavení vášho smartfónu. Tie môžete aktivovať prostredníctvom pár kliknutí. Napríklad v prípade Xiaomi smartfónov je potrebné niekoľkokrát za sebou kliknúť na verziu MIUI. Následne by ste mali vidieť notifikáciu, že ste sa stali vývojárom. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Vyvojarske nastavenia_Xiaomi_1
Zdroj: Vosveteit

Samotný princíp zapnutia vývojárskych nastavení je rovnakým aj v prípade iných výrobcov smartfónov. Napríklad v prípade Samsung telefónov vývojárske nastavenia aktivujete prostredníctvom cesty Informácie o telefóne  >  Informácie o softvéri a následne niekoľkokrát za sebou kliknite na možnosť Číslo zostavy. Teraz sa vráťte do nastavení telefónu a otvorte si vývojárske nastavenia. V prípade Xiaomi telefónov sa k ním dostanete prostredníctvom cesty  Ďalšie nastavenia a potom otvorte Vývojárske nastavenia. V rámci týchto nastavení povoľte funkciu Spustiť rozšírenie pokrytia pomocou hotspotu (pozn. redakcie: ak tam túto možnosť nenájdete, tak váš smartfón je schopným zdieľať WiFi pripojenie bez aktivovanie tejto funkcie).

Teraz si otvorte ponuku nastavení a choďte do sekcie Prenosný hotspot. Následne klasickým spôsobom zapnite zdieľanie internetu, ako keď zapínate zdieľanie mobilného internetu.

Zdielanie internetu_WiFi
Zdroj: Vosveteit

Teraz keď si dáte vyhľadať internetové WiFi pripojenie prostredníctvom vášho počítača, tak uvidíte dostupnú novú WiFi sieť. V našom prípade to je Poco F3.  Po pripojení sa k WiFi sieti budete môcť surfovať po internete, ak je váš telefón pripojený k aktívnej sieti.

Zdielanie WiFi pripojenia
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre