Pozeráte sa po 5G smartfóne? Tieto Xiaomi sú momentálne najatraktívnejšie s dostupnou cenou!

5G smartfón nemusí byť drahou záležitosťou. Pozrite sa na tieto tri najlacnejšie modely, ktoré ponúka čínska spoločnosť Xiaomi.

Xiaomi smartfon
Zdroj: Vosveteit

5G konektivita začína byť na trhu so smartfónmi čoraz atraktívnejšia, za čo môže práve rozširovanie takéhoto pokrytia. A s čoraz lepším pokrytím i na Slovensku sme si istí, že nastal ten najlepší čas na kúpu vášho prvého 5G smartfónu. Výber modelu je len na vás, keďže nájdeme na predajných pultoch ako drahšie, tak i lacnejšie modely. Medzi lacnejšími však vynikajú práve tieto tri modely od čínskeho Xiaomi, ktoré ponúkajú skvelú výbavu za ešte lepšiu cenu. Ste zvedaví, ktoré z nich to sú? Pozrite sa na to s nami!

Poco M3 Pro 5G

Keď sa pozrieme na smartfóny, ktoré nám čínsky gigant priniesol na trh tento rok, medzi smartfónami s 5G konektivitou dominuje práve Poco M3 Pro 5G. Ide o smartfón, ktorý poháňa čipset MediaTek Dimensity 700 a vo výbave nechýba ani 6,5″ IPS LCD displej s 90Hz obnovovacou frekvenciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento model však nehviezdi len v oblasti výkonu, ktorý za vysoko atraktívnu cenu ponúka. Bol by hriech nespomenúť kameru, ktorá má síce len zostavu troch snímačov v zložení 48+2+2 mpx. Smartfón však dokáže vytvárať fotografie, ktoré v danej cenovej úrovni prekonajú snáď všetkých konkurentov. A dovolíme si povedať, že by „strčili do vrecka“ i fotografie z drahších modelov. O selfie snímky sa ďalej postará 8mpx snímač.

Nezabudneme však spomenúť ani 5000mAh batériu, podporu 18W nabíjania a prítomnosť NFC pre bezkontaktné platby. Poco M3 Pro 5G sa na našom trhu vyskytuje v cenovej úrovni už od 180€.

Poco M3 Pro
Zdroj: GSMArena.com

Redmi Note 9T

Ďalším skvelým modelom na trhu je i Redmi Note 9T, ktorý taktiež prišiel na trh tento rok. A i keď sa zdá, že by smartón mohol byť priradený k modelom z modelového radu Redmi Note z minulého roku, vôbec tomu tak nie je a ide o stále svieže a skvelé zariadenie. Základom smartfónu je čipset MediaTek Dimensity 800U, ktorý je určený pre skvelý výkon za dostupnú cenu.

Trojitá kamera na zadnej strane smartfónu skvele kopíruje vlastnosti predchádzajúceho modelu. Rovnako ide o snímače v zložení 48+2+2 mpx, no zmeny sa dočkáme na prednej strane smartfónu. Selfie kamera je tak v tomto prípade lepšia a ponúka až 13 mpx.

Batéria je i v tomto prípade dostupná s kapacitou 5000mAh a nechýba ani 18W nabíjanie. Model s názvom Redmi Note 9T je u nás dostupný rovnako v cenovej úrovni od 180€, no treba si uvedomiť, že ide o cenovú hranicu, v ktorej často nezoženieme ani 4G smartfóny.

redmi note 9t
Zdroj: Mi Blog

Redmi Note 10 5G

Posledným smartfónom na zozname je Redmi Note 10 5G. Rovnako je to model predstavený tento rok, no jeho výbavu už poznáme. Ide totiž o materský model pre Poco M3 Pro, ktorý sme vyššie spomínali. Smartfón od Poco prišiel o niečo neskôr, ako tento model z dielne Redmi a jedinými rozdielmi medzi smartfónmi je zmenený dizajn a absencia Poco launchera v tomto prípade.

Ak vás teda láka smartfón, ktorý svojím dizajnom pripomína zariadenia z tohtoročnej skvelej série Redmi Note 10, tento model je tu pre vás. Navyše prítomnosť Poco launchera s jeho menu pre aplikácie nie každému vyhovuje. Redmi Note 10 5G tak ponúka systém bez úpravy, teda Android s čistou nadstavbou MIUI. A jeho cena? Tá sa pohybuje na úrovni 190€!

Redmi Note 10 JE
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ktorý model vás zaujal najviac? A vlastníte niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre