„Pokračujeme“, hovoria Anonymous. Hackerský kolektív hackol ďalšie ruské spoločnosti. Celkovo zverejnili už cez 6 TB dát

Hackerský kolektív Anonymous prelomil servery ďalších troch veľkých ruských spoločnosti. Zverejnili ďalšie státisíce e-mailov a stovky GB dát.

Anonymous Putin_rusko
Zdroj: flickr.com (Antonio Marín Segovia) (CC BY-NC-ND 2.0 DEED), Anonymous (Twitter)

Hackerský kolektív Anonymous opäť raz udrel. Ešte v priebehu včerajšieho dňa sme informovali, že sa im podarilo nabúrať do serverov spoločnosti Tendrtech, ktorá sa špecializuje na spracovávanie finančných a bankových dokumentov. Alebo sme poukazovali na kybernetický útok na spoločnosť GUOV i GS, ktorá aktívne spolupracuje s Ruským ministerstvom obrany. Deň pretým sme zas písali o tom, ako hackeri zverejnili menný zoznam so 600 agentami FSB. Dnes opäť udreli!

Hackeri hlásia ďalšie úspešné útoky. Miestnym oligarchom sa to nebude páčiť!

Anonymous hlásia, že prelomili servery ďalších spoločnosti. Prvou z nich je Accent Capital. Hackeri zverejnili 365 tisíc e-mailových správ, ktorých veľkosť je 211 GB. Ide o komerčnú investičnú spoločnosť v oblasti nehnuteľností.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhou spoločnosťou, ktorá sa dostala do hľadáčiku hackerov, je firma Sawatzky. Ide o spoločnosť, ktorá sa venuje správe nehnuteľností. Hackeri zverejnili približne 575 tisíc e-mailových správ, ktorých veľkosť je približne 432 GB. Medzi klientov Sawatzky patria spoločnosti ako Du Pont, Lenovo, Whirlpool, Aveva, Wella, Johnson + Johnson, Cisco, Google, Swatch, Avito, Samsung, Microsoft, Western Union, Saint-Gobain, Turkish Airlines, ale aj British American Tobacco.

Treťou spoločnosťou, ktorej servery boli prelomené hackerským kolektívom Anonymous, je Worldwide Invest. Ide o firmu, ktorá má väzby na Estónsko a Ruské železnice. V tomto prípade zverejnili takmer 250 tisíc e-mailových správ, ktorých veľkosť je približne 130 GB dát.

„Pokračujeme“, hovoria hackeri

Hackerský kolektív Anonymous v súvislosti s kybernetickými útokmi uviedol, že budú aj naďalej realizovať útoky na ruské inštitúcie a miestne spoločnosti a to až do doby, kým Rusko nestiahne z Ukrajiny vojakov. Hackeri rovnako oznámili, že doposiaľ sa im podarilo zverejniť viac ako 6 TB ruských dokumentov a viac ako 6 miliónov e-mailových správ.

Mimochodom, analýza spoločnosti Sharksurf odhalila, že Rusko sa stalo v priebehu prvého kvartálu tohto roka najviac hackovanou krajinou na svete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre