ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pokazil sa vám posuvník na YouTube? V skutočnosti je to zámer

YouTube v tichosti zmenil fungovanie posuvníka, ktorý už nereaguje na jednoduché kliknutie

Posuvník, alebo progres bar je spodná lišta v aplikácii YouTube, ktorá odzrkadľuje aktuálny čas prezerania videa. Vo svojej podstate slúži na to, aby ste mohli preskočiť, prípadne sa vrátiť späť na časť videa, ktorá vás najviac zaujíma, a aby ste zároveň mohli preskočiť menej záživné časti videa. Ide o funkciu, ktorú používateľ ocení hlavne pri dlhších videách. Po najnovšej aktualizácii aplikácie, začal však „haprovať“. Po jeho dotyku dopredu, totiž  nedôjde k pretočeniu videa. Mnohí z nás prisudzovali toto správanie skôr ku chybe aplikácií, ako k jej funkcii. Skutočnosť je však úplne iná,  nejde o chybu, ale o zámer.

Portál androidpolice.com upozorňuje na túto zmenu, ktorá bola v tichosti zavedená do praxe. Spoločnosť YouTube o tejto zmene doposiaľ informovala len prostredníctvom oficiálnej podpory a to až na dotaz používateľa aplikácie. Spoločnosť odôvodňuje túto zmenu mnohými mylnými kliknutiami, ktoré frustrovali používateľov.  Konkrétne vo svojej odpovedi uviedla:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Počuli sme, že jediné klepnutie na posunutie ukazovateľa priebehu spôsobilo veľa frustrácie z náhodných klepnutí. Teraz môžete ťuknúť, podržať a posúvať ukazovateľ priebehu – červená bodka bude sledovať váš pohyb a po zdvihnutí prsta video preskočí na daný bod videa.“

YouTube posuvnik
Zdroj: Vosveteit.sk

Len pre zaujímavosť, rovnaká funkcia sa objavila v aplikácii ešte v roku 2018, v tom čase však išlo o omyl a YouTube uviedol, že pracuje na odstránení nechceného správania.  Okrem iného, táto funkcia je už nejakú dobu dostupnou na iOS platforme.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close