Plánujete dovolenku? Google Mapy ponúkajú nové funkcie, vďaka ktorým sa nestratíte

Google prináša do Máp niekoľko nových funkcií, ktoré sú nenahraditeľné pri cestovaní.

Google Mapy_titulka
Zdroj: flickr.com (Open Grid Scheduler), Vosveteit.sk

Leto sa blíži a s ním si mnohí začínajú plánovať dovolenky. Či už idete na druhý koniec sveta, alebo len na výlet do iného mesta, Google Mapy sú nenahraditeľným pomocníkom. Táto aplikácia má mnohé užitočné funkcie na plánovanie výletu, no spoločnosť Google prináša tri ďalšie, ktoré určite oceníme.

3D vizualizácia „Immersive View“

Prvou je funkcia Immersive View, ktorú spoločnosť predstavila ešte pred nejakou dobou. Vo svojej podstate vám umožní pozrieť si 3D náhľad miest, alebo najznámejších svetových pamiatok. Vo svojich počiatkoch obsahovala len niekoľko vizualizácií, no Google postupne pridáva ďalšie mestá. Teraz vám funkcia Immersive View ponúka možnosť nahliadnuť na vyše 500 pamiatok, vrátane Pražského hradu alebo Harbour Bridge v austrálskom Sydney.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia Immersive View vám však neponúka len možnosť pozrieť sa na pamiatku v 3D vizualizácií. Prináša aj funkciu predpovede počasia, ktorá vám umožní zistiť počasie v konkrétny deň a hodinu. Slnečno alebo dážď je reprezentovaný na obrazovke aj vizuálnou formou.

Cestujete? Google Mapy vám pomôžu s plánovaním cesty
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak mesto alebo pamiatka ponúka možnosť Immersive View, uvidíte ju po rozkliknutí danej lokality a dostupná je aj pre staršie Android alebo iOS zariadenia. Okrem pamiatok môžete nahliadnuť aj do niektorých podnikov, napríklad reštaurácií a kaviarní a na základe toho sa rozhodnúť či dané miesto navštívite.

Navigácia priamo z uzamknutej obrazovky

Pozrieť sa na mesto v 3D pohľade alebo naplánovať si trasu do cieľa pomôže v mnohých prípadoch, no niekedy môže byť rušivé stále vyťahovať mobil z vrecka, odomykať ho a skontrolovať či ideme správne. Google Mapy preto tento mesiac pridajú funkciu, ktorá vám v minimalistickom okne ukáže kde máte odbočiť priamo z uzamknutej obrazovky.

V podstate táto funkcia prinesie všetky informácie ktoré ste našli v komplexnom navigačnom móde priamo na obrazovku. Počas navigácie tak uvidíte názvy ulíc a aj šípku kde máte odbočiť. Google Mapy pritom budú aktualizovať navigáciu v reálnom čase. Dostupnejšie inštrukcie budú fungovať pre pešie trasy a aj trasy na bicykli alebo aute. Trasa sa aktualizuje aj v prípade, ak sa rozhodnete ísť inou cestou.

Cestujete? Google Mapy vám pomôžu s plánovaním cesty
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Plánovanie výletov

Keď plánujeme niekam vyraziť, pravdepodobne nechceme vidieť len jednu vec. Google Mapy vám už čoskoro umožnia vytvoriť si zoznam miest ktoré chceme navštíviť. Na ľavej strane obrazovky uvidíte lokality, ktoré si môžete upravovať, vymazať z nich tie ktoré ste už navštívili a dokonca aj zdieľať zoznam atrakcií, hotelov či miest s vašimi známymi. V tomto smere idú Google Mapy ešte o krok ďalej a umožnia vám vybrať si tri a viac miest a naplánujú trasu tak, aby ste navštívili všetky. Túto trasu vám taktiež uloží do zoznamu. Funkcia sa začne objavovať na Android a iOS zariadeniach už budúci mesiac.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre