Oficiálny koniec AUX je tu! Qualcomm predstavil novú bezdrôtovú audio platformu, ktorá ho má nahradiť

Qualcomm
Zdroj: Seeking Alpha

Spoločnosť Qualcomm na konferencii IFA 2018 len pred niekoľkými hodinami predstavila novú verziu svojej audio platformy aptX, ktorej cieľom je dosiahnutie rovnakého výkonu a kvality zvuku, ktorú nám v dnešnej dobe poskytuje klasické káblové pripojenie pomocou AUX.

Nová technológia presvedčí aj zarytých audiofilov

Klasický slúchadlový konektor pomaly ale isto umiera a nahradzujú ho bezdrôtové slúchadlá pripojené prostredníctvom Bluetooth. To nie sú ale dobré správy pre audiofilov, ktorí si obávajú zlej kvality zvuku a ochudobnených nahrávok. Spoločnosť Qualcomm ale novou technológiou tento problém úplne vylučuje. Nová platforma má ponúknuť taký istý, v niektorých prípadoch aj lepší zážitok z počúvania hudby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prispôsobí sa aktuálnym potrebám používateľa

Momentálne využívané bezdrôtové rozhranie Bluetooth sa vôbec nezaoberá otázkami latencie, čo môže byť v niektorých prípadoch naozaj veľký problém. Niektoré menej kvalitné produkty tak často robia vrásky na čele hráčom počítačových hier, alebo vášnivými sledovačmi filmov, ktorí sa môžu často stretnúť s oneskorením zvukovej stopy. Nová platforma aptX prichádza ale s prívlastkom adaptívna, čo znamená, že sa aktívne prispôsobuje režimu používateľa. Platforma automaticky upraví výkon bezdrôtového prenosu, vďaka čomu zabezpečí zníženie odozvy na úplné minimum.

Prvé smartfóny s touto technológiou uvidíme v polovici roku 2019

Spoločnosť Qualcomm dostupnosť novej technológie úplne presne nedefinovala, no napovedala nám aspoň čiastočne. K dispozícií by mala byť na čipe, ktorý bude pomenovaný v „budúcnosti“. S najväčšou pravdepodobnosťou tak pôjde o Snapdragon 855, ktorý by mal byť predstavený už v decembri. To by teda znamenalo, že smartfóny s vylepšeným Bluetoothom by sa na svet mohli dostať už niekedy v polovici roku 2019.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Seeking Alpha)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre