TECHNOLÓGIE

Nvidia predstavila nové grafické karty GeForce RTX. Poznáme ich cenu aj technické špecifikácie

Spoločnosť Nvidia len pred niekoľkými hodinami predstavila novú radu grafických kariet GeForce RTX. Vďaka novej rade grafických kariet dosiahnu hráči „dokonalý zážitok pri hraní počítačových hier“, tvrdí Nvidia.

Svetu boli zatiaľ predstavené iba prvé 3 najvýkonnejšie grafiky

Technologické spoločnosti vo väčšine prípadov predstavujú svoje najmodernejšie technológie práve na najsilnejších a najvýkonnejších kúskoch zo svojho portfólia. Nvidia nie je žiadnou výnimkou a svetlo sveta po prvýkrát uzreli grafické karty GeForce RTX 2080 Ti, GeForce RTX 2080 a GeForce RTX 2070.Všetky 3 karty sú postavené na úplne novej architektúre s názvom Turing, ktorá dokonale spája „ray tracing v reálnom čase, umelú inteligenciu a programovateľné tieňovanie. „

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Spoločnosť Nvidia na svojich stránkach uvádza aj predpredajové ceny najnovších grafických kariet. V USA by Vás najsilnejšia grafika RTX 2080 Ti vyšla na 1 199 dolárov, RTX 2080 na 799 dolárov a RTX 2070 na 599 dolárov. Treba si ale uvedomiť, že všetky ceny sú uvedené iba pre tzv. Founders edition. Brandované značky gamingovými spoločnosťami prídu s úplne odlišnými cenami. Po bližšom prezeraní slovenských eshopov sme narazili aj na prvé zmienky o najnovších grafikách. Eshop alza.sk začal s predajom ihneď po predstavení a musíme zhodnotiť, že v našich končinách si za nové grafiky určite priplatíme pár stoviek navyše. Cena klasickej RTX 2080 začína na úrovni 880 eur a za RTX 2080 Ti zaplatíte minimálne 1260 eur. Predaj grafickej karty RTX 2070 začne až s niekoľko týždňovým oneskorením, čiže jeho cenu v našich končinách žiaľ zatiaľ nepoznáme.

Výhody najnovších grafických kariet a detailné informácie nájdete na stránkach samotnej spoločnosti Nvidia.

Zdroj: Nvidia

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close