Neuveriteľné! Táto obrovská 3D tlačiareň vytlačila celú konštrukciu lode iba za 3 dni | VIDEO

Za ambicióznym projektom stojí kompozitné centrum americkej University of Maine

najvacsia 3d tlaciaren na svete_opt
Zdroj: The University of Maine

Americká University of Maine, respektíve jej výskumné kompozitné centrum, ktoré sídli v meste Orono v štáte Maine, oslavuje obrovský úspech, ktorý sa doposiaľ nikomu nepodaril. Len pred niekoľkými dňami totižto oficiálne predstavila svoju novú 3D tlačiareň, ktorá je najväčšou svojho druhu na celom svete, pričom si ihneď počas predstavenia odniesla až 3 Guinnessove rekordy.

Najväčší pevný objekt vyrobený 3D tlačou

Výskumníci, ako aj samotní predstavitelia univerzity, si počas slávnostného predstavenia prebrali svetové rekordy za najväčšiu prototypovú polymérnu 3D tlačiareň na svete, za najväčší pevný 3D tlačený objekt a za najväčší čln vyrobený 3D tlačou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samotné slávnostné predstavenie bolo ukončené v testovacom laboratóriu Alfond W2 Ocean Engineering Laboratory, kde bol otestovaný spomínaný čln s dĺžkou až 7,62 metra a váhou až 2260 kilogramov. I keď sa jedná o pomerne obrovský objekt v rámci 3D tlače, ambície výskumníkov z tohto centra sú ešte väčšie. Svoju najnovšiu 3D tlačiareň pre polyméry by chceli zúžitkovať v čo najväčšej možnej miere, pričom údajne dokáže vytlačiť objekt s dĺžkou až 30,5 metra, so šírkou až 6,7 metra a s výškou až 3 metre.

Využiteľná je takmer v každej oblasti

Keďže ide o najväčšiu tlačiareň svojho druhu na svete, záujem o jej „služby“ je už v týchto dňoch naozaj obrovský. Univerzita vo svojej tlačovej správe informovala o tom, že už uzatvorila partnerstvo aj s americkou armádou, pre ktorú bude 3D tlačiareň vyrábať a vyvíjať špeciálne prístrešky pre vojakov, ktoré by bolo možné nasadiť v teréne behom naozaj krátkeho časového obdobia.

Ak by si sa chcel o najväčšej 3D polymérnej tlačiarni dozvedieť niečo viac, určite odporúčame prečítať priamo tlačovú správu, ktorá je zverejnená na stránkach University of Maine.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre