NávodySpravodajstvo

Naučte sa ako spravovať Vaše heslá v prehliadači Google Chrome na PC a mobile. Uľahčí Vám to prácu s prehliadačom

Ukladáte si heslá v prehliadači, no neviete, ako tieto heslá spravovať? Všetko vám objasníme v tomto článku

Najpoužívanejší internetový prehliadač Google Chrome už dlhé roky ponúka zaujímavú funkciu, ktorú zrejme využíva väčšina „lenivejších“ používateľov. Na mysli máme automatické spravovanie hesiel od účtov, ktoré v prehliadači Google Chrome každodenne používame. Tí viac ostražití určite radšej volia jednu z platených alternatív ako aplikácie LastPass, poprípade volia starú klasiku – čiže heslo majú napísané doma a do žiadnej aplikácie, či prehliadača ho nikdy neukladajú. Dnešný návod je však určený práve pre čitateľov, ktorí prehliadač Google Chrome používajú na dennej báze, no v jeho nastaveniach sa príliš nevyznajú.

Ako spravovať heslá v prehliadači Google Chrome?

Ak využívate automatické zapamätávanie prihlasovacích údajov, všetky potrebné nastavenia, ako aj samotné heslá (v prípade ich zabudnutia) nájdete priamo v Nastaveniach prehliadača Google Chrome. Na všetkých zariadeniach otvoríte nastavenia pomocou tlačidla v pravom hornom rohu v prehliadači, ktoré vyzerá ako 3 bodky položené nad sebou a následným kliknutím na položku Nastavenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google chrome spravca hesiel
Zdroj: vlastný

Po otvorení ďalšieho okna môžete priamo zvoliť položku Heslá, ktorú nájdete v sekcii Automatické dopĺňanie. Ak máte automatické prihlasovanie zapnuté, v ďalšom okne by sa mali zobraziť jednotlivé stránky s priradenými emailovými adresami, poprípade s prihlasovacími menami. Úplne vpravo taktiež „vidíte“ svoje heslo ku danému účtu, ktoré je však skryté. Na jeho zobrazenie sa totižto musíte prihlásiť. Na počítači sa zväčša vyžaduje prihlasovacie meno a heslo do operačného systému, poprípade overenie pomocou pinu, či odtlačkom prsta. Na smartfóne je spôsob autentifikácie podobný – prehliadač si zväčša pýta PIN kód, poprípade odtlačok prstu.

google chrome spravca hesiel 2
Zdroj: vlastný

Úplne vpravo od hesla nájdete ďalšiu rozbalovaciu ponuku, ktorou môžete zobraziť bližšie podrobnosti o danom účte, poprípade môžete daný účet úplne vymazať zo zoznamu zapamätaných hesiel.

google chrome spravca hesiel 3
Zdroj: vlastný

Ak vás ponúkanie automatického prihlasovania otravuje, poprípade už funkciu využívať nechcete, stačí funkciu vypnúť /  deaktivovať pomocou tlačidiel, ktoré sa nachádzajú na úplnom vrchu samotnej sekcie Heslá.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close