Na internete sa objavil nový Xiaomi smartfón s lakavou výbavou: Tento model by vás mohol osloviť!

Xiaomi CIVI získa s najväčšou pravdepodobnosťou v blízkej dobe svojho nástupcu. Podobať by sa mal na zatiaľ nepredstavený Xiaomi 12 Lite.

Xiaomi CIVI
Zdroj: Xiaomiadictos.com

V poslednej dobe nám Xiaomi predstavovalo primárne smartfóny z radov Redmi a Poco a sústreďovalo sa najmä na lacnejšie modely. Množstvo smartfónov získalo menej populárne čipsety od spoločnosti MediaTek, no teraz prišiel na rad obľúbenejší Qualcomm. Nové smartfóny majú prísť už vo veľmi blízkej dobe a okrem toho že čakáme na predstavenie vrcholného Xiaomi 12 Ultra, na ceste je aj ďalší model. Vyzerá to totiž tak, že na ceste je ďalší smartfón zo série Xiaomi CIVI, ktorý by mal prísť v blízkej dobe. Podľa všetkého je smartfón už pripravený a my poznáme aj niektoré súčasti jeho výbavy. Informácie ohľadom modelu nám priniesla komunita Xiaomiui.

Xiaomi CIVI S je na ceste

Modelový rad Xiaomi CIVI prišiel ešte v priebehu minulého roka s výbavou, ktorá spadala do vyššej strednej triedy a zároveň si udržal pomerne nízku cenu. Rovnako fanúšikov oslovil svojím netradičným, no elegantným dizajnom. Niet divu, že ho mnohí označili za najkrajší smartfón spoločnosti. Nanešťastie sa tento model nedostal za hranice Číny, no v súčasnosti očakávame už druhý model v tejto sérii smartfónov. Má ním byť Xiaomi CIVI S, ktorý nám pomaly odhaľuje svoju výbavu. A už teraz môžeme povedať, že si opäť vyslúži vysokú popularitu medzi fanúšikmi spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Základ modelu by mal byť veľmi podobný, ako tomu bolo v prípade predchádzajúceho smartfónu. Poháňať by ho mal čipset Snapdragon 778G, ktorý sme rovnako videli aj v prvej generácii modelov CIVI. Stále je tu však pravdepodobnosť, že by spoločnosť mohla osadiť vylepšený Snapdragon 778G+. Smartfón by mal získať aj 6.55″ zahnutý OLED displej s 1080p rozlíšením a 120Hz obnovovacou frekvenciou. Povráva sa aj o OIS stabilizácii obrazu pre pravdepodobne tri neznáme snímače kamery. Prísť by mal so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13. Xiaomi CIVI S by mal získať tri veľké aktualizácie Androidu a 4 roky bezpečnostných záplat.

Xiaomi CIVI
Zdroj: Xiaomi

Smartfón bude podobný ako Lite verzia vlajkového modelu

Ako všetci dobre vieme, v príprave je aj model Xiaomi 12 Lite, ktorý má byť podľa únikov veľmi podobným smartfónom ako nami spomínaný CIVI S. Podľa viacerých únikov budú tieto modely veľmi dobre prepojené, nakoľko aj Lite verzia smartfónu z vlajkovej rady má vychádzať z prvej generácie modelu CIVI. Nie je vylúčené, že by šlo o identické smartfóny a v konečnom dôsledku by bol Xiaomi 12 Lite globálnou verziou modelu Xiaomi CIVI S.

Zatiaľ nevieme, kedy spoločnosť predstaví novú generáciu smartfónu s označením CIVI S. Vzhľadom k tomu, že by mal byť už ale plne pripravený k používaniu očakávame, že by to mohlo byť v blízkej dobe. Predsa len sa blíží obdobie, kedy nám čínsky gigant predstaví nové zariadenia z vyššej triedy svojho portfólia. O ďalších novinkách vás budeme samozrejme informovať.

Pozdáva sa vám výbava pripravovaného smartfónu s označením Xiaomi CIVI S? A kúpili by ste si smartfón s takouto výbavou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre