MIUI 12.5 Enhanced Edition: Xiaomi prináša vylepšenú verziu nadstavby, tieto modely ju získajú!

MIUI 12.5 Enhanced Edition je vylepšená verzia nadstavby od Xiaomi sústreďujúca sa na najlepší výkon smartfónu s úsporou energie.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Spoločnosť Xiaomi je poslednou dobou samé prekvapenie. Počas včerajšieho predstavenia sme totiž nevideli len nový Mi MIX 4 so selfie kamerou pod displejom či návrat tabletov na scénu v podobe troch modelov zo série Mi Pad 5. Čínsky gigant nám priniesol i softvérovú novinku a keďže nejde o nadstavbu MIUI 13, na ktorú sme všetci čakali, pozrieť sa môžeme na vylepšenú verziu súčasnej MIUI 12.5. Aké novinky prinesie verzia MIUI 12.5 Enhanced Edition a ktoré modely budú kompatibilné? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

MIUI 12.5 Enhanced Edition prináša viacero noviniek

Prekvapivá verzia nadstavby sa zaoberá štyrmi hlavnými novinkami. Prvou z nich je liquid storage, v preklade tekuté úložisko. Táto novinka má za cieľ predĺžiť životnosť smartfónu, pričom model bude fungovať dlhšie než príde k jeho spomaleniu. Poteší to najmä majiteľov lacnejších zariadení, ktoré budú fungovať v plnej rýchlosti viac ako rok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhou novinkou je tzv. atomic memory. Opäť ide o funkciu, ktorá má zvýšiť výkon zariadenia a i z priemerného smartfónu spraviť špičkový. Vďaka tejto funkcii dokáže smartfón rozoznať menej dôležité úlohy a uprednostniť ich dokončenie, aby bola pamäť uvoľnená pre dôležitejšie úlohy.

Treťou funkciou bude lepší výpočet úloh. Smartfón tak uprednostní najočakávanejší krok používateľa a zapamätá si, aké úkony robíte najčastejšie vo vašom zariadení. Dôsledkom toho bude odľahčenie procesora až o 15% a ušetrenie energie až o 8%.

Posledná z hlavných funkcií MIUI 12.5 Enhanced Edition sa nazýva smart balance. Znovu ide o funkciu vylepšujúcu výkon zariadenia, ktorá má za úlohu nájsť rovnováhu medzi najlepším výkonom a úsporou batérie.

Kompatibilné zariadenia a dostupnosť

Nová verzia MIUI 12.5 s označením Enhanced Edition bude dostupná pre smartfóny od 13.8.2021, no zatiaľ len v Číne. Nie je známe, kedy a či sa vôbec upravená verzia nadstavby dostane ku nám. Primárne však zamieri do vlajkových zariadení s čipsetom Snapdragon 8xx. Pôjde o tieto smartfóny.

  • Mi Mix 4
  • Mi 11 Ultra, Mi 11 pro, Mi 11, Mi 11i
  • Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10S, Mi 10
  • Mi 10T, Mi 10T Pro
  • Redmi K40, Redmi K40 Pro, Redmi K30S Ultra, Redmi K30 Pro
  • Poco F3, Poco F2 Pro

Máte na zozname aj svoj smartfón? Ak nie, nezúfajte, veríme, že sa zoznam čoskoro rozšíri!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre