Microsoft potvrdil, že nová aktualizácia Windowsu 10 ponesie označenie 20H2. Prísť by mala už na jeseň

Softvérový gigant plánuje v rámci novej veľkej aktualizácie priniesť aj nový prehliadač Edge, ktorý bude priamou súčasťou systému

Windows 10 (4)
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Microsoft len nedávno oficiálne potvrdila názov novej veľkej aktualizácie operačného systému Windows 10. Veľká aktualizácia, ktorá príde už na jeseň tohto roka, ponesie oficiálne označenie Windows 10 verzia 20H2. Dostupná bude pre všetky staršie zariadenia, pričom majitelia zariadení s nedávnou Windows 10 aktualizáciou z mája môžu počítať s omnoho rýchlejším a jednoduchším aktualizovaním ich počítačov, či laptopov.

„Neustále zdokonaľujeme systém Windows 10, zrýchľujeme inovácie pomocou investícií do kvality, nových funkcií a celkového zážitku z aktualizácie, ktoré sú navrhnuté tak, aby vás ochránili a udržali vás produktívnych,“ píše vo svojom najnovšom blogu John Cable, riaditeľ programového manažmentu, Windows Servicing and Delivery.

Iný spôsob aktualizovania

Nová veľká aktualizácia Windows 10 verzia 20H2 bude medzi používateľov distribuovaná dvomi spôsobmi, ako sme už načrtli vyššie, celý aktualizačný proces bude pre používateľov verzie Windows 10 aktualizácia z mája 2020 omnoho rýchlejší a aj jednoduchší. Aktualizácia bude na ich zariadenia dodávaná ako bežné mesačné a týždenné aktualizácie, takže si ju možno ani nevšimnete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi ostatných používateľov však bude ďalšia veľká aktualizácia dodávaná klasickým spôsobom, ktorý zaberá o čosi viac času a častokrát znemožní používanie zariadenia aj na niekoľko desiatok minút (najmä pri starších a menej výkonných zariadeniach). Ak sa teda chcete vyhnúť zbytočnému zdržiavaniu, odporúčame aktualizovať v priebehu najbližších mesiacov na aktuálne najnovšiu verziu Windows 10 aktualizácia z mája 2020.

Konečná zmena označovania aktualizácií

Ďalšou novinkou v rámci aktualizácií operačného systému Windows 10 je aj zmena označovania a číslovania samotných veľkých systémových aktualizácií. Od aktualizácie 20H2 plánuje spoločnosť Microsoft označovať ďalšie veľké aktualizácie iba na základe formátu rok/daný polrok, kedy bude aktualizácia dostupná pre maloobchodníkov a komerčné služby. Bohužiaľ, na oficiálnych blogoch a stránkach Microsoftu sa však aj naďalej budeme stretávať s označeniami podľa mesiaca, kedy bude aktualizácia sprístupnená, keďže to vývojári považujú za zrozumiteľnejšie pre samotných spotrebiteľov.

Čo uvidíme v rámci novej verzie?

Nadchádzajúca veľká systémová aktualizácia zrejme nebude taká „veľká“, ako predošlé verzie, teda minimálne na prvý pohľad nie. Ako už v minulosti informovali vývojári, tohtoročná druhá veľká systémová aktualizácia prinesie najmä vylepšenia bezpečnosti, ochrany súkromia a v neposlednom rade zvýšenie výkonu, pričom vizuálne zmeny, ako nové funkcie v rámci systému, či dizajnové zmeny, budú minimálne. Veľkou novinkou však bude prítomnosť nového internetového prehliadača Edge postaveného na jadre Chromium. Predpokladáme, že bližšie detaily a funkcie sa dozvieme časom vďaka dostupnosti aktualizácie v rámci testovacích okruhov v programe Windows Insider.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre