Microsoft odstraňuje možnosť vymazania prehliadača Microsoft Edge z Windows 10

Nepozdáva sa Vám pretláčanie nového prehliadača Edge zo strany Microsoftu a chceli by ste sa ho nadobro zbaviť? Microsoft hovorí nie!

Microsoft Edge (1)
Zdroj: Microsoft Edge, Vosveteit.sk

Nový a od základov prekopaný internetový prehliadač Microsoft Edge bol oficiálne spustený iba v januári tohto roka, pričom v priebehu iba niekoľkých mesiacov sa dostal na milióny Windows 10 zariadení po celom svete. Keďže je prehliadač postavený na jadre Chromium, ktoré využíva ja prehliadač ako Google Chrome, jeho používanie by malo byť omnoho lepšie, jednoduchšie a používateľsky bližšie. Aj napriek týmto výhodám si však nový Edge nenašiel príliš veľa fanúšikov a veľká časť z používateľov Windowsu 10 radšej siaha po jeho odinštalovaní. Pri tomto úkone však už dnes narazíme na jeden závažný problém. Microsoft totižto takúto možnosť nadobro vymazal a bežný používateľ sa nového prehliadača Edge jednoducho nezbaví.

Na odinštalovanie Microsoftu Edge rovno zabudnite

Internetový prehliadač Microsoft Edge je už priamou súčasťou posledných veľkých aktualizácií operačného systému Windows 10, čo je vlastne celým kameňom úrazu, teda minimálne z pohľadu nie-fanúšikov nového prehliadača. Z tohto dôvodu nebude už čoskoro možné odstrániť prehliadač Edge z vášho zariadenia bežným spôsobom, na čo upozorňuje aj priamo spoločnosť Microsoft vo svojom nedávnom blogovom príspevku. Pristúpenie ku takémuto kroku vysvetľuje spoločnosť Microsoft tým, že chce všetkým používateľom zaistiť prístup ku najnovšej verzii prehliadača, ktorá ponúka najlepší používateľský zážitok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová verzia programu Microsoft Edge poskytuje používateľom plnú kontrolu nad importom osobných údajov zo staršej verzie programu Microsoft Edge. Nová verzia programu Microsoft Edge je súčasťou aktualizácie systému Windows, takže už nebude možné odinštalovať alebo použiť staršiu verziu programu Microsoft Edge.

Používatelia, ktorým sa jednoducho nový Microsoft Edge nepozdáva, poprípade nesúhlasia s pomerne agresívnym pretláčaním nového prehliadača v prostredí operačného systému Windows 10, sa budú musieť zmieriť s tým, že sa Microsoftu Edge nezbavia. Možnosť odinštalovania by ste hľadali v najnovšej systémovej verzii márne, pričom jednou možnosťou, ako odinštalovať aplikáciu Edge, je „tvrdé“ odinštalovanie cez príkazový riadok. Tento postup však odporúčame iba naozaj skúseným používateľom, ktorí majú skúsenosti s príkazovým riadkom a v prípade vyskytnutia problémov si dokážu poradiť aj sami.

Odstránenie prehliadača Edge cez príkazový riadok

  • Vyhľadajte zložku C: \ Program Files (x86) \ Microsoft \ Edge \ Application
  • Zvoľte aktuálne číslo verzie
  • Vyhľadajte setup.exe
  • Prostredníctvom príkazového riadka sa dostaňte do spomínanej zložky
  • Vykonajte nasledujúci príkaz: setup.exe –uninstall –system-level –verbose-logging — force-uninstall

Ešte raz ale upozorňujeme, že tento postup odporúčame iba skúsenejším používateľom.

Zdroj: TechRadar.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre