Microsoft implementoval generátor obrazov do vyhľadávača Bing: Vyskúšajte si túto novú funkciu aj vy!

Pred mesiacom predstavil technologický gigant svoju vlastnú verziu umelej inteligencie. Teraz pridáva aj generovanie obrazov.

AI Robot kresli obraz
Zdroj: bing.com AI, Vosveteit.sk

Minulý mesiac spoločnosť Microsoft predstavila novú verziu vyhľadávača Bing. Tá využíva umelú inteligenciu, podobnú textovému generátoru ChatGPT.

Ak ste mali záujem otestovať nové možnosti umelej inteligencie, mohli ste sa prihlásiť do bezplatného testovacieho programu a Microsoft vám po čase dal prístup k novej verzii Bingu. Aj napriek istým nedostatkom, ktorými trpí každá umelá inteligencia, Bing zmenil spôsob, akým vyhľadávame informácie na webe. Umelá inteligencia vám vie poradiť s každou otázkou, pomôže vám naplánovať výlet alebo ponúkne pomoc s celou škálou iných problémov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Umelá inteligencia Bingu mení spôsob vyhľadávania. Dnes zaznamenávame viac ako 100-miliónov rozhovorov s našou platformou,“ píše spoločnosť Microsoft.

Spoločnosť však nezaspala na vavrínoch a prináša nové funkcie, ktoré ambicióznu platformu ešte viac obohacujú. Tentokrát ide o generátor obrázkov, ktorý je založený na pokročilej verzii modelu DALL-E. Ak chcete využiť túto novú funkciu, dostanete sa ku nej veľmi intuitívne. Stačí, ak umelú inteligenciu požiadate o vytvorenie určitého obrazu.

Generátor obrazov priamo vo vyhľadávaní

Ak chcete presnejšie výsledky, odporúčame pridať detaily do vášho popisu. Umelej inteligencii môžete zadať čo má na obraze byť, no môžete si zvoliť napríklad aj špecifický grafický štýl. AI vám vygeneruje olejovú maľbu, pixelart, alebo ďalšie grafické štýly.

Funkcia Binge Image Creator by sa postupne mala dostať priamo do chatbota, no ten môže mať zatiaľ s touto funkciou problémy. Ak vám nejde vygenerovať obraz cez chat okno, generátor nájdete na tomto odkaze.

Práca s ním je jednoduchá, ak ste oboznámení s platformou DALL-E. Stačí, ak do textového okna zadáte čo by ste chceli vidieť, chvíľu počkáte a umelá inteligencia vám vygeneruje požadovaný obraz. V predstavivosti sa medze nekladú a vo všeobecnosti platí, že čím presnejší popis umelej inteligencii dáte, tým bližšie sa dostane k vašej predstave. Pomocou toho istého popisu však môžete spustiť generátor aj viackrát a dostať tak iné výsledky.

Microsoft spustil svoj vlastný generátor obrazov. Vyskúšajte si ho aj vy!
Zdroj: Vovsveteit.sk

Obrazový generátor Bingu pracuje na systéme kreditov podobne ako DALL-E, len s jedným rozdielom. Kredity sa tu označujú ako „boosty“ a v podstate urýchľujú generáciu obrazov. Ak sa vám minú, umelú inteligenciu môžete stále používať, no generovanie bude o niečo pomalšie. Rovnako ako v prípade ďalších podobných platforiem, aj Bing Image Creator vám ponúkne niekoľko rôznych návrhov. Ak sa vám jeden páči, môžete naňho kliknúť a z ponuky vybrať možnosť stiahnuť. Malou nevýhodou je to, že momentálne podporuje len anglický jazyk.

Ako sme už spomenuli, Microsoft usilovne pracuje na tom, aby priniesol generátor obrazov priamo do vyhľadávača Bing. Ak by sa vám nedalo k funkcii dostať cez chat s umelou inteligenciou, potom navštívte odkaz, ktorý sme ponúkli vyššie.

Ak nemáte prístup k umelej inteligencii vo vyhľadávači Bing, stále sa môžete zaregistrovať a požiadať o prístup. Po registrácii na tomto odkaze vás Microsoft zaradí do poradovníka a informuje vás, keď budete mať k novým funkciám prístup.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre