SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pozrite sa na najvtipnejšie výsledky z AI generátora obrazov. Umelá inteligencia má stále svoje muchy!

DALL-E 2, Stable Diffusion, či iné nástroje sa stávajú čoraz populárnejšie, no ako môžete vidieť, aj majster tesár sa raz utne.

Obrázky generované umelou inteligenciou už nie sú žiadnou novinkou. DALL-E 2, Stable Diffusion alebo Midjourney, to je len niekoľko aplikácií, kde si môžete otestovať schopnosti (a v mnohých prípadoch aj hranice) Umelej inteligencie.

Hoci si generovanie obrazov z textu ušlo už hodnú diaľku, táto technológia má ešte stále svoje muchy. Lenže ako presne funguje? Základom je už podľa názvu, umelá inteligencia, ktorá má k dispozícii obrovskú databázu obrázkov, z ktorých sa učí ako generovať nové dielo podľa parametrov, ktoré jej zadáme.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za parameter alebo parametre, sa v tomto prípade rozumie veta, ktorú do textového okna napíšeme. Ak umelej inteligencii zadáme napríklad nakresliť mačku sediacu na stoličke v olejovej maľbe, program musí vedieť ako vyzerá mačka, ako vyzerá stolička a samozrejme vedieť čím sa charakterizuje olejová maľba, píše portál futurism.com.

Umelá inteligencia našu požiadavku spracuje a chvíľu jej trvá, než vygeneruje obraz. Čas závisí od niekoľkých parametrov a hlavne samotnej umelej inteligencii, rovnako ako aj výsledok. Nižšie si môžete pozrieť, ako vyzerá maľba generovaná umelou inteligenciou DALL-E 2.

AI generátor obrazov ešte nie je dokonalý, tu je niekoľko vtipných príkladov
Zdroj: DALL-E 2

Ako môžete vidieť, použili sme príklad, ktorý sme spomenuli vyššie a výsledok je dobrý. Pri práci s AI generátormi však výsledok dosť závisí od toho, čo od umelej inteligencie chcete a ako vašu požiadavku napíšete.

Umelá inteligencia má ešte svoje muchy

Umelá inteligencia podľa expertov predstavuje úplne nový rozmer umeleckej slobody. Dizajnéri si môžu nechať vygenerovať myšlienku, ktorú majú v hlave a začať aspoň od niečoho namiesto prázdnej obrazovky.

Príklady nižšie sú však viac ako jasným dôkazom toho, že aj umelá inteligencia sa vie pri tvorbe nových obrazov poriadne zapotiť. Ide o obrazy vytvorené generátorom Stable Diffusion, ktoré prostredníctvom platformy Twitter zdieľal užívateľ Andy Baio.

Či už sú to oči, ktoré nie sú tam, kde by mali byť alebo deformované ruky, tieto nepodarky určite rozosmejú nejedného z vás. Zdá sa že umelá inteligencia má stále problém aj s generovaním obrazov rúk a nôh.

Výrazným problémom, s ktorým by ste sa mohli stretnúť aj vy je zlé rozpoznanie toho, kde sa jeden objekt začína a druhý končí.

Technológia budúcnosti

AI generátory sa považujú za mimoriadne silný nástroj, hoci dnes sa ešte sem-tam chybička „vloudí“. Tieto technológie robia zatiaľ svoje prvé krôčiky, no za každý nepodarený obraz, ktorý môže vyvolať úsmev na tvári, existuje množstvo vygenerovaných obrazov, ktoré vás dokážu oklamať. Niet však najmenších pochýb o tom, že AI generátory obrazov budú v budúcnosti ešte výkonnejšími nástrojmi, ako je tomu dnes. Niektorí experti predpovedajú, že časom by mohla umelá inteligencia dokázať vygenerovať aj celé videá.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close