Používate WhatsApp? Aplikácia dostane hneď niekoľko vylepšení. Toto sú novinky!

WhatsApp sa už čoskoro dočká užitočných funkcií, ktoré vám uľahčia komunikáciu so známymi a pomôžu nájsť, čo potrebujete.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

WhatsApp je dnes jednou z najpopulárnejších chatovacích aplikácií. Ponúka šifrovanú a súkromnú komunikáciu, spolu s množstvom užitočných funkcií, ktoré nám uľahčujú život.

Minulý rok WhatsApp predstavil komunity, ktoré nám naplno umožnili využívať potenciál skupinových chatov. Väčšiu slobodu a nové možnosti dostali nielen správcovia skupín, ale aj samotní členovia. Do skupín prichádzajú nové funkcie ktoré vám umožnia prehľadnejšie spravovanie a prácu s nimi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp vo svojej tlačovej správe z 21. marca predstavil nové ovládacie prvky pre správcov skupín na platforme. Vďaka týmto novým funkciám získate väčšiu kontrolu nad súkromím. Ide o jednoduchý nástroj, ktorý vám umožní rozhodnúť, kto sa môže do skupiny pridať a kto nie. Správca môže zdieľať pozývací odkaz do skupiny, no odteraz k nemu dostane aj viac možností, ktoré mu umožnia kontrolovať členstvo.

„Skupiny sú miestom, kde ľudia vedú dôverné konverzácie. Preto je dôležité, aby správcovia mohli poľahky rozhodnúť, kto do nich vstúpi a kto nie,“ píše WhatsApp.

Ďalšia novinka vám umožní jednoducho zistiť, či s vašimi kontaktmi zdieľate spoločné skupiny alebo nie. Možno sa vám už stalo, že ste si nevedeli spomenúť na názov skupiny, v ktorej sa s priateľmi nachádzate. Po novom si stačí vyhľadať meno kontaktu a zobrazia sa vám aj spoločné skupiny. Tieto dve užitočné funkcie bude WhatsApp uvoľňovať postupne. Ak ich ešte nemáte dostupné, do niekoľkých týždňov by ste ich mali mať aj vy. Rovnako pribudla administrátori skupín môžu po dobu dvoch dní od odoslania správy vymazať správu.

Zmien sa dočká aj PC verzia

Mnohí si aplikáciu WhatsApp spájajú so smartfónmi. Pravda, spočiatku bola navrhnutá ako čisto mobilná aplikácia a tá ostala prioritou viac-menej dodnes. Mnohí však používajú aj desktop verziu WhatsAppu a tí sa možno potešia, že zmeny dostane aj táto verzia.

Ako spoločnosť informuje, v najnovšej aktualizácií prinášajú rýchlejšie načítavanie a staré známe rozhranie. Prekopávajú aj video a normálne hovory. V súčasnosti môžete viesť pomocou videohovoru konverzáciu až s ôsmimi ľuďmi naraz a pomocou normálneho hovoru sa do debaty zapojí až 32 ľudí. V budúcnosti plánuje WhatsApp toto číslo zvyšovať.

Jednou z výhod WhatsAppu je komunikácia naprieč rôznymi platformami. V tomto duchu chce spoločnosť priniesť rýchlejšiu synchronizáciu zariadení, ale aj možnosť náhľadu odkazov, či nálepiek. Rýchlejšie načítavanie a možnosti videohovorov a hlasových hovorov prichádzajú na operačné systémy Windows aj Mac. Mac verzia sa len nedávno dostala do úvodnej fázy beta testovania.

Čo sa týka betaverzií, WhatsApp predstavil novú verziu aj pre tablety s Androidom. Zapojiť sa do nej môže každý.

WhatsApp opäť nesklamal a prináša užitočné funkcie, ktoré nám zlepšia prácu s aplikáciou. Na záver tlačovej správy dodáva, že aplikáciu chcú do budúcna priniesť do ešte väčšieho počtu zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre