SpravodajstvoWindows

Microsoft do Window 10 inštaluje otravný nástroj, aby vám „dopomohol“ ku aktualizácii na Windows 11

Microsoft chce akcelerovať proces aktualizácie kompatibilných počítačov z Windows 10 na Windows 11.

Microsoft ešte začiatkom októbra začal sprístupňovať oficiálne zostavenie nového Windows 11 pre prvých používateľov. Dnes je možné systém, ak máte kompatibilný počítač, aktivovať dvoma spôsobmi. A to buď manuálne, kedy si stiahnete inštalačný súbor a vykonáte aktualizáciu manuálne, alebo prostredníctvom aktualizácie cez nastavenia vášho systému, ak vám ju Microsoft ponúkne.

Zdá sa však, že Microsoft chce zintenzívniť proces aktualizácie z Windows 10 na Windows 11 na kompatibilných zariadeniach. Ako upozorňuje portál techradar.com, tak Microsoft spolu s aktualizáciou Windows 10 KB5005463, inštaluje do počítačov i „otravný nástroj“, ktorého cieľom je postrčiť vás, aby ste si aktualizovali systém na novšiu verziu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft inštaluje do Windows 10 počítačov aplikáciu PC Health Check

Nová aktualizácia so sebou prináša i aplikáciu PC Health Chceck, ktorá slúži na identifikovanie kompatibilných zariadení s operačným systémom Windows 11. Nič by na tom nebolo tak zlé, ak by to Microsoft nerobil bez vedomia používateľov. Dôvodom je, že popis aktualizácie nespomína, že do zariadenia bude nainštalovaný i tento nástroj.

Windows 11 Kompatibilita
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Rovnako treba dodať, že samotná aplikácia PC Health Check nepôsobí na systém z pohľadu výkonu negatívne a nijako ho v praxi nespomaľuje, ide skôr o doplnok k počítačom s Windows 10. Na druhej strane treba povedať, že existuje veľká časť používateľov, ktorí jednak nechcú, aby do ich zariadení bol inštalovaný softvér bez ich vedomia, tak zároveň nechcú byť bombardovaní upozorneniami týkajúcich sa systému Windows 11.

V súčasnosti Windows 11 je dostupný zadarmo pre používateľov zariadení Windows 10 pričom na to, aby ste ho mohli nainštalovať do svojho počítača, tak potrebujete spĺňať minimálne hardvérové požiadavky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close