BezpečnosťSpravodajstvo

Máte obavy, že vám niekto chce hacknúť váš Facebook účet? Touto funkciou mu v tomu zabraníte!

Ako môžete ochrániť váš Facebook účet predtým, aby sa do neho dostal niekto cudzí, či hacker?

Posledný rok na internete trávime čoraz viac času a to najmä z dôvodu aktuálne prebiehajúcej pandémie. Mnohí z nás vo zvýšenej miere pracujú z pohodlia domova a komunikujú so svojimi priateľmi, ale i kolegami prostredníctvom sociálnych sietí, či četovacích platforiem.

Samozrejme, táto zmena správania používateľov, priťahuje i rôznych hackerov a záškodníkov. Ešte koncom minulého roka sociálna sieť Facebook podala veľkú žalobu na podvodníkov, ktorí sa snažia zneužiť meno ich spoločnosti, aby získali na úkor používateľov platformy rôzne výhody. Spoločnosť Meta celkovo identifikovala viac ako 39 tisíc podvodných internetových stránok, ktoré mali navodiť pocit, že ide o stránku Facebooku, či Instagramu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Phishing je významnou hrozbou pre milióny používateľov internetu,“ povedala riaditeľka súdnych sporov Facebooku Jessica Romero.

Hackeri týmto spôsobom zbierajú informácie o používateľoch, ktoré potom môžu predať alebo použiť na podvody, prenasledovanie, vydieranie, alebo za iným účelom. Je možné sa brániť proti takémuto typu útoku?

Ako si nenechať ukradnúť váš Facebook účet?

Najlepšou ochranou, ako sa vyhnúť problémom súvisiacim s krádežou účtu, je neklikať na podvodné stránky. Nie však vždy sa to dá a ako sa hovorí, aj majster tesár sa niekedy utne. Ľahko sa môže stať, že menej obozretný používateľ sa pokúsi v dobrej viere do takejto stránky prihlásiť a tak odovzdá prihlasovacie údaje hackerovi. Mnohokrát, keď nám nejde prihlásiť sa, tak jednoducho opustíme stránku a už to neriešime.

To je aj jeden z dôvodov, prečo vám dávame do pozornosti funkciu dvojfaktorovej autentifikácie účtu. Ide o funkciu, ktorá funguje na tom princípe, že keď sa bude niekto (vrátane vás) prihlasovať do vášho účtu, napríklad z iného prehliadača, či neznámej IP adresy, tak potom ako sa prihlási, tak na ďalšom zariadení bude musieť potvrdiť, že ste to vy. Ak tak nespraví, tak ho systém jednoducho nepustí ďalej.

Kde túto funkciu nájdete? Funkcia je vcelku schovanou v nastaveniach profilu a preto sa k nej bežne nedostanete. Funkciu nájdete potom, ako kliknete na ikonu vášho profilu a následne si otvoríte ponuku Nastavenia a súkromie. Potom otvorte položku Nastavenia.

V ďalšom kroku zrolujte ponuku ku karte Zabezpečenie a otvorte možnosť Zabezpečenie a prihlasovanie. Ponuku zrolujte ku sekcii Dvojstupňové overenie, kde kliknite na možnosť Používať dvojstupňové overenie (pozn. redakcie: pri niektorých verziách aplikácie vám môže aplikácia vyhodiť chybu. Následne je potrebné celý postup zopakovať prostredníctvom počítača). Funkciu si následne zapnite.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a hlavne, že ju budete využívať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close