Máte Android a bojíte sa, že vás niekto sleduje cez AirTag? Apple prináša aplikáciu, ktorá vám to pomôže odhaliť

Apple sprístupňuje pre používateľov Android smartfónov aplikáciu Tracker Detect, ktorá slúži na odhalenie AirTagu vo vašom okolí.

AirTag_prenasledovatel
Zdroj: freebiehive.com, Vosveteit.sk

Spoločnosť Apple pred niekoľkými chvíľami vydala aplikáciu Tracker Detect pre Android používateľov, aby im pomohla identifikovať AirTagy naokolo nich. Na tému upozorňuje portál Engadget.com.

Tento softvér je schopný detegovať, či niekto v okolí Android používateľov nemá zapnutý AirTag za účelom sledovania jeho polohy. Spoločnosť chce týmto spôsobom pomôcť odhaliť možných prenasledovateľov, ktorí by mohli potenciálne sledovať svoje obete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple chce pomôcť chrániť súkromie Android používateľov

Aplikácia ako taká funguje tým spôsobom, že ak je vo vašom okolí oddelený AirTag od jeho vlastníka, tak ho označí ako „Unknow AirTag“, teda ako neznámy AirTag. Následne, ak sa tento AirTag pohybuje s vami po dobu 10 alebo viac minút, tak môžete prostredníctvom aplikácie na ňom prehrať zvuk. Potom, ako ho nájdete a priložíte k nemu smartfón s podporou NFC technológie, tak sa vám na obrazovke smartfónu zobrazí návod, ako môžete zo zariadenia vybrať batériu a deaktivovať ho.

Na to, aby ste mohli používať túto aplikáciu, tak nepotrebujete mať Apple účet. Aplikáciu si stačí stiahnuť z obchodu Google Play prostredníctvom odkazu nižšie a následne môžete spustiť skenovanie naokolo vás.

Tracker-Erkennung
Tracker-Erkennung
Developer: Apple
Price: Free

V prípade, ak naokolo vás nenájdete žiaden AirTag, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť na tretej snímke nižšie.

Ak predsa len nájdete AirTag vo vašom okolí, ktorý sa pohybuje s vami najmenej 10 a viac minút, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie.

detekcia Air Tagu_prenasledovatel_android
Zdroj: Google Play

„Tracker Detect dáva používateľom Androidu možnosť vyhľadať AirTag alebo podporované sledovače položiek s povolenou funkciou Find My, ktoré s nimi môžu cestovať bez ich vedomia,“ uviedol hovorca Apple pre portál Engadget.“

Apple týmto krokom tak reaguje na incidenty, ktoré sa odohrali v priebehu posledných mesiacov, kedy rôzni ľudia sledovali ľudí pomocou AirTagov, prípadne sledovali drahé autá, ktoré neskôr ukradli. Je dnes otázne v akej miere pomôže táto aplikácia odhaliť potenciálnych prenasledovateľov používateľov s Android smartfónmi. Bude to závisieť od toho, koľko ľudí si aplikáciu stiahne a ako často ju budú využívať. V prípade používateľov iOS, je táto funkcia zakomponovanou v smartfóne pričom proaktívne o tom informuje majiteľov telefónov iPhone, že v ich okolí sú AirTagy.

V každom prípade, určite ju ocenia používatelia, ktorí majú podozrenie, že nie všetko je v poriadku a že môžu byť potenciálnou obeťou prenasledovateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre