Spravodajstvo

LG práve vydalo stanovisko k stratovej mobilnej divízii spoločnosti. Vieme, aký ju čaká osud!

LG oficiálne potvrdzuje, čo sa dlhšie šepkalo. Mobilná divízia spoločnosti končí.

O mobilnej divízii spoločnosti LG sme v posledných týždňoch mohli počuť vo zvýšenej miere. Dôvodom bolo, že LG už dlhodobo produkuje obrovské straty v spojitosti so smartfónmi, ktoré sa stali pre spoločnosť čiernou dierou na peniaze. V dôsledku toho sa špekulovalo o budúcnosti spoločnosti v tejto oblasti podnikania.

Mobilná divízia spoločnosti totiž posledných 5 rokov produkuje straty, ktoré presiahli k začiatku tohto roka astronomických 4,5-miliardy dolárov. Dlhšiu dobu sa špekulovalo, že spoločnosť posunie mobilnú divíziu ďalej, alebo ju úplne „zavrie“. Dokonca sa objavil aj potenciálny kupec, ktorý prejavil o mobilnú divíziu spoločnosti záujem, a to aj napriek obrovskej strate. Dôvodom je, že hoci mobilná divízia generuje obrovské straty, tak aj napriek tomu má vybudovanú infraštruktúru, od vývoja hardwaru, či softwaru, až po výrobu a predaj. Rovnako treba povedať, že spoločnosť v rámci USA pokrýva takmer 13% trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

LG vydalo stanovisko. Takýto je ortieľ mobilnej divízie!

Spoločnosť LG vydala oficiálne stanovisko prostredníctvom svojho blogu, v ktorom hovorí o osude mobilnej divízie. Jeho záverom je, že spoločnosť oficiálne púšťa podnikania v oblasti smartfónov k vode.

„Strategické rozhodnutie spoločnosti LG opustiť neuveriteľne konkurenčný sektor mobilných telefónov umožní spoločnosti zamerať zdroje na rastové oblasti, ako sú súčasti elektrických vozidiel, pripojené zariadenia, inteligentné domácnosti, robotika, umelá inteligencia a riešenia medzi podnikmi, ako aj platformy služby. Aktuálny inventár telefónov LG bude aj naďalej k dispozícii na predaj. Spoločnosť LG poskytne zákazníkom existujúcich mobilných produktov servisnú podporu a aktualizácie softvéru na dobu, ktorá sa bude líšiť podľa regiónu…“

V rámci publikovaného stanoviska spoločnosť zároveň dodáva, že k ukončeniu aktívneho podnikania v tejto oblasti dôjde pravdepodobne do 31. júla tohto roka. LG ďalej hovorí, že hoci opúšťa trh so smartfónmi, tak aj naďalej bude vyvíjať a pôsobiť v mobilnom priemysle, napríklad pri vývoji 6G technológie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close