APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Koniec krádežiam WhatsApp účtov klope na dvere. Všetko má zmeniť táto funkcia!

Najnovšia aktualizácia populárnej aplikácie WhatsApp pre BETA testerov je zameraná na bezpečnosť. Cieľom je znížiť počet krádeží účtov.

Bezpečnosť v online svete je denne testovaná rôznymi útokmi. Aj preto technologickí giganti nepodceňujú situáciu a neustále pracujú na zlepšovaní zabezpečenia svojich služieb. Príkladom je aj aplikácia WhatsApp, ktorá patrí pod Meta. Tá v najbližších dňoch prinesie aktualizáciu, ktorá výrazne zlepší bezpečnosť používania služby. Na informáciu upozornil web wabetainfo.com.

Oznámenie v prípade pokusu o prihlásenie sa do účtu

K prihlasovacím údajom od účtu sa vie útočník dostať viacerými spôsobmi. Nehovor viac o tom, že častokrát používame jedno a rovnaké heslo do viacerých služieb súčasne. Hackerovi sa tak stačí nabúrať do jednej služby a následne sa vie prihlásiť i do ďalších. V takom prípade je prihlásenie do účtu WhatsApp úplne jednoduché a obeť si to uvedomí až vo chvíli, kedy sa už do svojho účtu nevie dostať. WhatsApp je totiž špecifický v tom, že sa do jedného účtu viete prihlásiť iba z jedného zariadenia, teda ak nepoužívate WhatsApp aj na počítači. Nehovor viac o tom, že prepojené zariadenia viete spravovať len zo smartfónu.

Najnovšia aktualizácia ale prinesie informačné okno, ktoré bude používateľa informovať o tom, že sa do jeho účtu snaží prihlásiť niekto z iného zariadenia. Podobné riešenie môžeme vidieť napríklad v prípade Googlu, ktorý svojich používateľov informuje ohľadom aktivity prihlasovania z iných zariadení.

V tomto informačnom okne bude mať používateľ k dispozícii možnosť žiadosť o prístup k účtu zamietnuť alebo povoliť. Ide teda o manuálne riešenie, ktoré má pomôcť eliminovať krádeže WhatsApp účtov. Z prvotnej snímky obrazovky, ktorá zachytáva funkciu, je vidno aj to, že používateľ dostane aj informácie ohľadom toho, aké zariadenie sa snaží o prihlásenie do účtu a taktiež čas, kedy malo k tomuto pokusu dôjsť. Iné informácie zatiaľ známe nie sú, no možno WhatsApp neskôr zapracuje podrobnosti aj o IP adrese, či polohe zariadenia. To, ako dané okno v súčasnosti vyzerá, si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

whatsapp bezpečnostná aktualizácia
Zdroj: wabetainfo.com

Sprístupnenie aktualizácie

Aktualizácia rozhodne znie zaujímavo a viacerí z nás by si ju radi čo najskôr nainštalovali. Podľa zdroja plánuje Meta túto aktualizáciu vypustiť pre beta testerov v najbližších dňoch. Bežní používatelia si preto na túto funkcionalitu budú musieť ešte pár dní či týždňom počkať. Rozhodne ale ide o aktualizáciu, ktorá výrazne posilní bezpečnosť používania služby. So zverejnením údajov ohľadom zariadenia, ktoré sa pokúša o prihlásenie, si zrejme viacerí útočníci svoj krok rozmyslia.

A čo si o tejto aktualizácii myslíte vy? Vyjadrite svoj názor nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close