ANDROIDAppleSpravodajstvo

iPhone 15 s USB-C môže mať nečakaný dopad na záujemcov o smartfón, ktorí dnes používajú Android

Výskumníci zo SellCell sa pýtali širokej skupiny iPhone a Android užívateľov, ako vnímajú významnú zmenu v nabíjacom konektore iPhone smartfónov.

Spoločnosť Apple na trhu dlhú dobu hrala svoju vlastnú hru, a hoci sa to v podstate nezmení, už čoskoro prejde v súlade s nariadením Európskej komisie na jednotný štandard nabíjania USB-C. Najnovšie iPhony vymenia svoj štandardný lightning konektor za tento, no aj to bude mať svoj háčik. 

Úniky naznačujú, že iPhone 15 sa bude dať nabíjať cez USB-C konektor, no ak nebudete mať originálnu nabíjačku, rýchlosť nabíjania sa vám spomalí. Toto rozhodnutie rovnako tlačí na to, aby sme si kupovali originálne vybavenie spoločnosti. Prechod na univerzálny konektor, ktorý používajú aj iní výrobcovia, napríklad Samsung, je však pomerne veľkým krokom. Čo si o tomto rozhodnutí myslia samotní užívatelia?  

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Experti z portálu SellCell sa pozreli lepšie na to, ako rozhodnutie prejsť na USB-C ovplyvní majiteľov zariadení od Applu a čo si o tomto rozhodnutí myslia užívatelia Androidu. V prieskume sa opýtali viac ako tisíc užívateľov iPhonov a viac ako tisíc Android užívateľov. Čo sa týka fanúšikov iPhonov, až v 63% sa ukázalo, že zmena nabíjacieho konektora ich môže ovplyvniť pri kúpe najnovšej rady iPhone 15.  

Pre ľudí, ktorí siahnu po novom iPhone, je rozhodujúcim faktom to, že budú môcť nabíjať všetky svoje Apple zariadenia pomocou jedného nabíjacieho kábla. iPady a počítače Apple Mac už majú nabíjanie cez USB-C. Niektorí však po novej rade nesiahnu. V tomto prípade ich neodradil nový konektor, no sú spokojní so zariadením ktoré vlastnia.  

66% opýtaných odpovedalo že chcú siahnuť po iPhone 15. Z tejto skupiny až 63% chce siahnuť po novej rade kvôli USB-C konektoru.  

Potenciálne noví zákazníci

Zaujímavejšie je, že prechod iPhonov z lightning konektora má vplyv aj na Android užívateľov. Až 44% majiteľov Androidu priznajú, že ich kúpa novej rady iPhonov láka, hlavne kvôli novému konektoru. V tomto prípade ich láka možnosť kompatibility so zariadeniami iných spoločností. Delenie na dva tábory však pokračuje aj naďalej, pretože väčšina “Androiďákov” je spokojná so svojim operačným systémom a nechce prechádzať na iPhone.  

Experti sa zhodujú na tom, že prechod z lightning konektora na USB-C by sme mohli považovať za jeden z historických míľnikov spoločnosti Apple. Tá sa dlho vyznačovala svojou tvrdohlavosťou prejsť na univerzálnejší štandard. Čo sa však samotných zákazníkov týka, spoločnosť týmto rozhodnutím nestratí svojich lojálnych zákazníkov. Zaujímavejšie je, že toto rozhodnutie by mohlo niektorých Android fanúšikov presvedčiť o kúpení “jabĺčka”.  

Vieme, že Applu sa do rozhodnutia meniť konektor veľmi nechcelo. Toto nakopnutie od Európskej únie by však mohlo mať pre spoločnosť nečakané, no pozitívne dôsledky. Ako vyplýva z prieskumu, výmenou nabíjacieho konektora by mohli získať väčší podiel na trhu a nových zákazníkov.  

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close