HuaweiSpravodajstvo

Huawei plánuje už onedlho otvoriť prvý vlajkový obchod mimo Číny a to v neďalekej Viedni

Spoločnosť Huawei sa oficiálne vydala cestou svojho čínskeho konkurenta Xiaomi a mieri do Európy. Starý kontinent je pre Huawei, ako aj väčšinu výrobcov obrovskou výzvou a otvorenie svojich vlastných predajní je významným krokom spoločnosti. Prvá oficiálna mimo-čínska predajňa, bude otvorená v neďalekej Viedni. Dátum otvorenia, ani presnú polohu predajne, zatiaľ nepoznáme.

Výborná pozícia spoločnosti Huawei na rakúskom trhu

Za týmto rozhodnutím určite stojí výborná poloha hlavného mesta Rakúska, no veľkým faktorom je aj výborná pozícia spoločnosti Huawei na rakúskom trhu. Tá má aktuálne trhový podiel na úrovni 28 percent, čo sú naozaj priaznivé čísla. Pred čínskym gigantom sa nachádzajú iba jeho dvaja najväčší konkurenti, Samsung a Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otázka národnej bezpečnosti

Počas predstavenia nového Huawei Austria Store sa objavili aj potencionálne problémy súvisiace s bezpečnostným aspektom a napätými vzťahmi spoločnosti so Spojenými štátmi. Na tieto obavy ale odpovedal Joe Kelly, viceprezident pre firemnej komunikácie spoločnosti Huawei, ktorý kategoricky vylúčil, že niektoré vlády alebo štátne orgány niekedy požiadali výrobcu, aby urobil čokoľvek, čo by ohrozilo bezpečnosť zákazníckych sietí a dodal, že ak by k tomu v budúcnosti došlo, spoločnosť by to odmietla.

Na toto vyhlásenie nadviazalo aj rakúske ministerstvo pre technológie, ktoré opätovne potvrdilo svoju podporu spoločnosti Huawei: „Našou prioritou je ochrana našich sietí,“ povedal hovorca ministerstva.

I keď spoločnosť Huawei oficiálny dátum otvorenia predajne neprezradila, poskytla nám aspoň informácie o tom, že predajňa bude podľa všetkého otvorená už počas leta.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (cnbc.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close