Google zastaví podporu Chrome aplikácií na Windowse, MacOS a Linuxe

Google dnes prostredníctvom svojho oficiálneho blogu oznámil, že končí s podporou Chrome aplikácií pre operačné systémy Windows, macOS a Linux.

Podľa Google, spoločnosť spustila Chrome aplikácie tri roky dozadu ako most na vyplnenie medzery medzi tým čo sa dá spraviť na webe a tým čo môžete spraviť v natívnych aplikáciách. Od vtedy však prešlo veľa času v rámci ktorého vývojári dokázali rozvinúť web aplikácie do takej podoby, že dokážu oveľa viac vecí, ako sú napr. notifikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google ďalej tvrdí, že sa nejedná o žiadnu veľkú vec,  totiž dnes údajne menej ako 1 % používateľov využíva Chrome aplikácie, pričom väčšina z nich je už dostupná aj vo forme web aplikácií.

Kedy skončí podpora Chrome aplikácií?

„Ku koncu roku 2016, novo publikované aplikácie Chrome budú dostupné len pre používateľov operačného systému Chrome. Existujúce aplikácie zostanú dostupné pre všetky platformy, a vývojári budú môcť pokračovať na ich rozvoji.  

V druhej polovici roku 2017, Chrome Web Store nebude ďalej zobrazovať Chrome aplikácie pre Windows, Mac a Linux ale bude pokračovať v ponúkaní rozšírení a tém. Začiatkom roka 2018, používatelia týchto platforiem nebudú môcť tieto aplikácie používať.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre