ANDROIDSpravodajstvo

Google uvoľnil Android 11 BETA vo verzii 2. Malo by ísť už o takmer finálnu verziu nového Androidu

Google uvoľnil Android 11 Beta vo verzii Platform stability. Ide o verziu OS, ktorá by sa už nemala moc odlišovať od finálnej verzie

Prvá verzia Androidu 11 v BETA zostavení bola vypustená relatívne nedávno, pričom v týchto dňoch spoločnosť Google uvoľnila novú aktualizáciu Androidu 11 (BETA). Konkrétne ide o verziu „Platform stability“. Znamená to, že finálna verzia nového Androidu 11 nebude moc odlišnou od tej, ktorú spoločnosť práve sprístupnila.

Podľa harmonogramu, ktorý spoločnosť Google v minulosti publikovala, ďalšia veľká aktualizácia bude už finálnou a verejne dostupnou. Následne ju budú môcť jednotliví výrobcovia smartfónov implementovať do svojich zariadení. Dostupná by mala byť ešte v priebehu 3. kvartálu tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android 11_novy plan distribucie
Zdroj: xda-developers.com

Čo to znamená „Platform stability“ v praxi?

Platform stability znamená, že všetky aplikácie a chovanie systému sú už v takmer finálnej fáze, ktorá by sa už nemala vo výraznej miere odlišovať od oficiálneho uvoľnenia stabilnej verzie systému pre širokú verejnosť. Tento stav zahŕňa konečné rozhrania SDK, NDK API, vrátane konečného chovania systému ako aj obmedzení, ktoré môžu ovplyvňovať chod aplikácií a podobne. Inými slovami, vývojári môžu vydávať finálne aktualizácie svojich aplikácií s istotou, že operačný systém sa už nebude výrazne meniť.

Portál 9to5google.com, ktorý na dostupnosť aktualizácie upozorňuje, sa okrem iného pozrel aj na nové funkcie, ktoré sa objavili v najnovšej verzii Androidu. Prehľad tých hlavných zmien si môžete pozrieť nižšie.

 • V notifikačnej lište bolo pridané tlačidlo histórie prehrávania hudby.

  Android 11_tlacidlo historie prehrania hudby
  Zdroj: 9to5google.com

 • Po vyhotovení screenshotu sa opäť zjavuje o tom informácia v notifikačnej lište.
 • Bolo pridané tlačidlo možnosti zmeny veľkosti plávajúceho okna v režime Obraz-v-obraze.
 • V došlo k zlúčeniu tlačidiel vypnutia a reštartu zariadenia do jedného a zároveň boli pridané nové možnosti interakcií
  tlacidlo vypnutia
  Zdroj: 9to5google.com

  .

 • Boli skrátené nadpisy v notifikačnej lište.
 • Konverzácie dostali v Nastaveniach vlastnú dedikovanú položku.
 • Došlo k zmene vzhľadu ovládania hudby v notifikačnej lište a pribudli aj nové efekty (napr. podsvietenie tlačidla po dotyku).

  Android_11 ovladanie hudby
  Zdroj: 9to5google.com

 • Pribudla nová ikona nahrávania obrazovky v notifikačnej lište.
 • Nahrávanie obrazovky obsahuje možnosť zaznamenania zvuku zo zariadenia.
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close