Google pridáva do aplikácie Mapy novú COVID-19 vrstvu. Bude informovať o vývoji pandémie v jednotlivých krajinách

Funkcia bude uvoľnená pre širokú verejnosť v najbližších dňoch

Google Mapy hranice
Zdroj: Vosveteit.sk , Google Mapy

Spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu informuje, že do aplikácie Mapy pridáva novú vrstvu máp. Ide konkréte o COVID-19 vrstvu, ktorá už asi ako tušíte, tak bude informovať o aktuálnom vývoji pandémie naprieč jednotlivými krajinami. Dostupnou bude pre 220 krajín a území. Google ďalej dodáva, že táto nová vrstva máp, bude postupne uvoľňovaná v priebehu najbližších dní.

Ako bude fungovať?

Google v rámci svojho blogu ďalej vysvetľuje, ako bude táto nová vrstva máp fungovať. Konkrétne píše:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Keď otvoríte Mapy Google, klepnite na tlačidlo vrstiev v pravom hornom rohu obrazovky a kliknite na „Informácie COVID-19“. Potom uvidíte sedemdňový priemer nových prípadov COVID na 100 000 ľudí pre oblasť mapy, na ktorú sa pozeráte, a štítok, ktorý označuje, či je trend prírastku plusový, alebo mínusoví. Farebné kódovanie vám tiež pomôže ľahko rozlíšiť hustotu nových prípadov v oblasti. Údaje o trendových prípadoch sú viditeľné na úrovni krajín pre všetkých 220 krajín a území, ktoré Mapy Google podporujú, spolu s údajmi o štátoch alebo provinciách, okresoch a mestách, ak sú k dispozícii.“

Google Mapy_COVID 19_vrstva
Zdroj: blog.google.com

Spoločnosť Google ďalej vysvetľuje, že dáta do och máp sú vkladané z autoritatívnych zdrojov, ako je napríklad je napríklad inštitút Johns Hopkins, New York Times, a podobne. Okrem iného dopĺňa, že všetky zdroje, z ktorých čerpajú dáta, ich získavajú od oficiálnych autorít, ako sú napríklad Svetová zdravotnícka organizácia, vládne ministerstvá zdravotníctva, a ďalšie štátne orgány. Dostupnosť aktualizácie aplikácie Mapy od spoločnosti Google, môžete zistiť prostredníctvom odkazu nižšie, ktorý vás presmeruje do obchodu Google Play.

Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre