Google prezradil počet aktívnych Android zariadení. To číslo je šialene veľké!

Google odhalil počet aktívnych Android zariadení.

Android (1)
Zdroj: unsplash.com (Denny Müller)

Konferencie Google I/O 2021 je v plnom prúde. V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Google predstavila nový Android 12, ktorý je dostupný v rámci BETA programu. Aktuálne je dostupným pre hŕstku telefónov, ide najmä o smartfóny Pixel a niekoľko ďalších modelov telefónov od málo ďalších výrobcov. Nájdeme medzi nimi napríklad ešte ďalšie štyri Xiaomi smartfóny. Android 12 mimochodom priniesol viacero noviniek so sústredením na nový vzhľad a bezpečnosť ochrany súkromia a dát používateľov.

Dnešný deň priniesol ďalšie zaujímavé odhalenie, ktorým je počet aktívnych Android zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Počet aktívnych Android zariadení presiahol magickú hranicu

Zatiaľ, čo sa nedávno Microsoft chválil s približne 1,3-miliardami aktívnych Windows 10 zariadení, tak pri pohľade na čísla Androidu, ide o trpaslíka.

Spoločnosť Google totiž informovala verejnosť, že Android je aktuálne aktívnym na viac ako 3-miliardách zariadeniach. Samozrejme, nejde výlučne len o smartfóny. Nájdeme medzi nimi napríklad aj tablety, ktorých je 250-miliónov. Len pre porovnanie, v roku 2015 ku koncu mája, bolo aktívnych 2-miliardy Android zariadení.

Podľa publikovaných správ nie je aktuálne však zrejme, či číslo obsahuje aj aktívne zariadenia naprieč Čínou. Môžeme však predpokladať, že áno. V každom prípade, či tak je, alebo nie, Android je bezpochyby dominantným hráčom na trhu, s ktorým sa musí do budúcnosti rátať ako s trendseterom.

Sú pre vás odhalené čísla prekvapujúcim, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Rovnako sa môžete pochváliť aj vašim Android zariadením.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre