Google pracuje na lepšej stabilite a kompatibilite aplikácií: Chystá sa veľká zmena, ktorá vylepší zariadenia

Aplikácie v Obchode Play nebude už kontrolovať len Google. Na kompatibilite sa budú podielať aj samotní vývojári.

obchod s aplikaciami google play
Zdroj: Vosveteit.sk

V posledných verziách systému spoločnosť Google pracuje najmä na lepšej stabilite systému a rovnako kompatibilite aplikácií. Oblastí, ktoré majú vylepšiť je však viac a spoločnosť nezvláda robiť všetky tieto úkony sama. Preto práve teraz pracuje na tom, aby mu so zlepšovaním systému Android pomáhali aj sami vývojári aplikácií. Výsledkom má byť lepší používateľský zážitok, ktorý získajú práve používatelia smartfónov. Aplikácie tak majú byť lepšie optimalizované pre každý smartfón a nemáme sa stretávať s problémami pri ich používaní. O zmenách nás informoval portál androidcentral.com a my vám teraz prinesieme najnovšie novinky, týkajúce sa tejto zmeny.

Aplikácie pre smartfóny získajú lepšiu optimalizáciu

Spoločnosť Google dnes využíva tzv. CTS, teda Compatibility Test Suite. Ide o súčasť programu pre Android kompatibilitu, ktorá sa stará práve o to, aby boli aplikácie pre smartfóny čo najlepšie optimalizované. Nie všetko však americký giagnt zvláda sám, keďže aplikácií je stále čoraz viac a navyše sa zvyšuje aj počet smartfónov, pre ktoré tieto aplikácie musia optimalizovať. Výsledkom teda nie sú vždy úplne najoptimalizovanejšie aplikácie a mnohokrát sa stretneme s tým, že niektorá aplikácia nie je kompatibilná s našim smartfónom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google sa teda rozhodol prizvať si na pomoc vývojárov aplikácií a vytvoriť tak CTS-D. Samotní vývojári teda budú môcť testovať kompatibilitu svojich aplikácií so smartfónmi a následne o tom informovať spoločnosť Google. Americký gigant zdôvodňuje svoje rozhodnutie tým, že vývojári už aj tak dlhšie vytvárali svoje vlastné CTS, takto teda len zjednotí túto metódu. Navyše vývojári majú lepšie informácie o svojich aplikáciách. Budú tak môcť lepšie pracovať na adaptácii svojich aplikácií pre smartfóny.

Google zapracuje aj na rýchlejšom riešení problémov

Okrem toho, že CTS-D pomôže lepšie pracovať s kompatibilitou aplikácií, rýchlejšie by sa mali riešiť aj problémy. Aj keď pre vývojárov nebude toto využívanie CTS-D povinnosťou, tak to Google odporúča. Vo výsledku by mal Android získať ešte lepšiu stabilitu a kompatibilitu s rôznymi aplikáciami. A vzhľadom k tomu, že ide o nástroj práve od Googlu, pôjde o štandardizovaný nástroj, ktorý bude vyžadovať splnenie niekoľkých podmienok. Používatelia sa teda dočkajú stabilnejšieho systému s menej problémami, ktoré budú postupne miznúť.

Výsledok tejto snahy však neuvidíme hneď. Ak sa však pošťastí, prvé výsledky by sme mali vidieť v systéme Android 13. Ten sa bude rovnako sústreďovať na lepšiu kompatibilitu aplikácií, stabilitu systému a lepší používateľský zážitok. Google teda pracuje na odstránení niekoľkých problémov, ktoré sa objavili v minulých verziách systému. Teší nás, že podniká aktívne kroky k tomu, aby sa týchto nepríjemností zbavil a nové smartfóny boli ešte lepšie.

Uvítate túto zmenu v systéme Android aj vy? A evidujete vo svojom smartfóne nejaké problémy s aplikáciami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre