SamsungSpravodajstvo

Galaxy Z Fold 3 by mal byť novou „výkladnou“ skriňou Samsungu. Nahradiť by mal tradičnú sériu Galaxy Note

Upustenie od vývoja novej vlajkovej série Galaxy Note potvrdzujú ďalšie zahraničné zdroje, tentokrát priamo z Južnej Kórey

Len prednedávnom sme Vás informovali o nedávnych správach z technologického sveta, ktoré naznačovali ukončenie vývoja novej série Galaxy Note spoločnosťou Samsung. Definitívny koniec tradičnej série z Južnej Kórey predpovedali viacerí leakeri a analytici, ku ktorým sa najnovšie pridávajú aj juhokórejské médiá. O ukončení série Galaxy Note a príchode náhrady v podobe tretej generácie skladacieho smartfónu Fold informoval len nedávno kórejský portál Aju News (via Gizmochina.com).

Príchod technologicky vyspelejších zariadení

Spomínaný portál nie len že potvrdil nedávne odvážne tvrdenia viacerých popredných zahraničných technologických redaktovor a leakerov, ale zároveň predstavil aj čiastočnú víziu spoločnosti Samsung. Ako sa dalo očakávať, juhokórejský gigant údajne plánuje sériu Galaxy Note vymeniť za najmodernejšie skladacie smartfóny, ktoré by mali prísť s ešte lepšími funkciami pre prácu, ako predchodca v podobe série Galaxy Note.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Očakávaným nástupcom série Galaxy Note a aktuálnej série Galaxy Z Fold 2 má byť nový skladací smartfón Galaxy Z Fold 3. Ten by mal podľa aktuálnych informácií prísť na trh už v priebehu júna budúceho roka. Väčšinu fanúšikov série Galaxy Note však určite trápi otázka, či príde nová skladačka s podporou ospevovaného stylusu S Pen.

Viac než len dostatočná náhrada za Galaxy Note ja na ceste

Najnovšie správy z juhokórejského portálu rozhodne potešia všetkých fanúšikov Samsungu. S podporou stylusu S Pen by nemala prísť iba ďalšia skladačka Galaxy Z Fold 3, ale aj vrcholný smartfón série Galaxy S21 – model Galaxy S21 Ultra. V prípade skladačky Galaxy Z Fold 3 však môžme hovoriť o plnom prevedení, keďže skladací smartfón bude disponovať aj priestorom pre vloženie stylusu. Vlajkový model Galaxy S21 Ultra túto možnosť údajne ponúkať nebude.

Použitie skladacieho smartfónu spoločne so stylusom je z hľadiska využiteľnosti a produktivity logickejšie, ako tomu bolo dokonca aj pri sérii Galaxy Note. Omnoho väčší displej natiahnutý do šírky sa hodí pri naozaj akomkoľvek type práce, pričom stylus S Pen je už tradičným zlepšovákom najmä pri kreslení, písaní poznámok, či úprave dokumentov. Prečo teda s možnosťou použitia stylusu aj pri skladacích smartfónoch neprišla spoločnosť Samsung skôr?

Galaxy Z Fold 3 ako výkladná skriňa Samsungu

Odpoveď na túto otázku je pomerne jednoduchá. Prvý model zo skladacej série prišiel s „prototypnými“ technológiami, ktoré sa moc v praxi neosvedčili. Mäkkosť vrchnej vrstvy displeja bola v prípade skladačky natoľko vysoká, že použitie stylusu jednoducho neprichádzalo do úvahy. Bohužiaľ, použitie stylusu neumožnil ani príchod lepšej a odolnejšej technológie v podobe UTC vrstvy, ktorá však bola omnoho odolnejšia ako jej predchodca, stále však nie dostatočne. Nový Galaxy Z Fold 3 by však mal prísť s ďalšou generáciou prekrytia displeja, na ktorom Samsung pracuje so spoločnosťou Dowoo Insys.

Nová ochranná vrstva skladacieho displeja a možnosť používania skladacieho smartfónu spoločne s S Penom však nemajú byť jediné veľké technologické pokroky, na ktoré by sa mali prípadní záujemcovia tešiť. Povráva sa, že očakávaný Galaxy Z Fold 3 prinesie aj zatiaľ pomerne čerstvú technológiu fotoaparátu umiestneného pod displejom. Používatelia takéhoto zariadenia by tak mali k dispozícii naozaj takmer dokonalé veľké no zároveň kompaktné zariadenie bez akýchkoľvek výrezov. Táto vymoženosť je však údajne stále vecou vývoja a ešte o jej aplikácii v praxi nebolo definitívne rozhodnuté.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close