Facebook prináša pre Slovákov možnosť vytvorenia 3D fotografií do väčšiny smartfónov. Vytvoríte ich už aj z existujúcich fotiek

Facebook sprístupnil možnosť vytvorenia 3D fotografií. Vďaka pokročilej AI technológii ich môžete vytvoriť aj už z existujúcich fotiek.

Facebook_3D fotografie
Zdroj: Vosveteit.sk

Na sociálnej sieti Facebook nie je náročnou úlohou natrafiť na 3D fotografie, najčastejšie sa s nimi ale stretávame v reklamných statusoch. To by sa však mohlo už čoskoro zmeniť. Najnovšie, túto funkciu spoločnosť Facebook sprístupňuje širokej verejnosti vo viacerých regiónoch sveta. Výnimkou nie je ani Slovensko.

Funkcia pôvodne bola predstavená ešte v roku 2018, avšak neujala sa. Dôvodom bolo, že bola podporovaná len malým počtom zariadení, a okrem toho používatelia museli disponovať smartfónom s režimom portrétových fotografií. Facebook upravil algoritmy, na základe ktorých inak vypočítava hĺbku jednotlivých predmetov na fotografií, v dôsledku čoho ju rozšírili o ďalšie doteraz nepodporované zariadenia. Čerešničkou na torte je, že 3D fotografiu môžete vytvoriť aj z už existujúcich fotografií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vytvorte si 3D fotografiu na Facebooku

V súčasnosti je táto funkcia dostupná pre desiatky smartfónov a do budúcna by sa mala rozširovať o ďalšie. Zároveň však treba povedať, že funkcia ešte nie je k dispozícii vo všetkých telefónoch, pravdepodobne preto, že Facebook chce optimalizovať technológiu pre každé zariadenie. Mali by ste ju však nájsť vo väčšine smartfónov strednej a vyššej triedy. My sme ju fyzicky otestovali na zariadenia Xiaomi Mi 8 a Red Magic 3S.

V prípade, ak by ste chceli zistiť či Váš smartfón podporuje túto funkciu, tak si otvorte Facebook a zvoľte možnosť pridania statusu. Následne zo zobrazenej ponuky si vyberte možnosť 3D fotografie. Po tom sa Vám otvorí galéria fotografií, z ktorej vyberiete obrázok a následne sa algoritmus postará o vytvorenie 3D snímky.  Nižšie si môžete pozrieť názorný príklad.

Funkcia je dostupná od verzie aplikácie 258.0.0.34.119. V prípade, ak nemáte aktuálnu verziu aplikácie, tak ju aktualizujete prostredníctvom odkazu nižšie.

Facebook
Facebook
Price: Free

via thenextweb.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre