Na Facebooku sa objavila nová ikona rakety v News Feede. Pozrite sa, čo je za tým.

Zdroj: vlastný

Vo Facebookovom News Feede sa objavila nová ikona rakety pre vybraných užívateľov. Ide o časť facebookového posledného celosvetového experimentu. Ikona vás zavedie do samostatného feedu, ktorý tlačí obľúbený obsah na mieru vašim záujmom zo stránok, ktoré ste nelajkli. Je navrnutý ako spôsob na preskúmanie nového obsahu z predajní, na ktoré by ste za normálnych okolností nenarazili. Algoritmus ovplyvňujú stránky podobné tým, ktoré ste už lajkli ako aj tie populárne u vašich priateľov (ako napríklad video, ktoré pozerá veľa ľudí vo vašej sieti) .

Jednoduchý spôsob preskúmania nového obsahu

Nový experiment s raketovou ikonou sa objavuje v mobilnej verzii Facebooku na iOS a Android platformách. Alternatívny News Feed by mohol byť ďalší spôsob ako sa priblížiť záujmom užívateľov, ale nasadiť ho do aplikácie bez vysvetlenia je podľa všetkého značne mätúce, ako sa odzvedáme od tých, ktorí už novú funkciu majú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Amanda Clinton twitter

Hovorca Facebooku vo svojom vyhlásení globálny test potvrdil:

„Testujeme doplnkový zdroj populárnych článkov, videí a fotografií na mieru pre každú osobu na základe obsahu, ktorý by mohol byť pre nich zaujímavý. Počuli sme od ľudí, že chcú jednoduchý spôsob na preskúmanie nového obsahu, ku ktorému sa ešte nepripojili.“

Táto nová funkcia prišla uprostred facebookového marcového vydania Facebook Stories, najnovšej funkcie v aplikácii podobnej Snapchatu, pomocou ktorej môžete zdieľať až 20 sekúnd dlhé videá na vašom timeline. Je to tiež jeden „raketový štart“, ktorý nezostal bez povšimnutia.

Zdroj: The Crunch

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre