Facebook kupuje Giphy. Pravdepodobne pôjde o najväčšiu transakciu svojho druhu v tomto roku!

Odhadovaná cena transakcie je 400 miliónov dolárov

Facebook kupuje Giphy
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Facebook ešte v roku 2012 urobil jednu z najväčších akvizícií svojho druhu, kúpil sociálnu sieť Instagram. 2 roky na to spoločnosť ohlásila, že kupuje aj WhatsApp za rekordných 19-miliárd dolárov. Týmito dvoma akvizíciami, ktoré vyčnievajú nad ostatnými to nekončí. Najnovšie sieť Giphy ohlasuje, že bola kúpenou aktuálne najväčšiu sociálnou sieťou na svete.

Čo je zo Giphy?

Mnohí by Giphy charakterizovali ako jednu z najväčších sociálnych sietí, ale spoločnosť sa charakterizuje ako Americká online databáza a vyhľadávač, ktorý ponúka používateľom krátke videá bez zvuku, ktoré sú animované. Okolo tejto stránky existuje obrovská komunita. Podľa odhadov Similarweb.com bola stránka v priebehu minulého mesiaca navštívená viac ako 68 miliónkrát. Druhým dychom však treba dodať, že reálne čísla môžu byť výrazne vyššie. Jedno z týchto krátkych videí si môžete pozrieť aj nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Giphy vzniklo ešte v roku 2013 a hlavným cieľom bolo urobiť komunikáciu viac zábavnou. Za touto službou stojí Alex Chung a Jace Cooke. V súčasnosti v databáze spoločnosti sa nachádza viac ako bilión krátkych videí. V rámci blogu, ktorý spoločnosť zverejnila píše, že sa pripája k tímu, ktorý vyvíja Instagram.

„…sme veľmi radi, že vám môžeme oznámiť, že spoločnosť GIPHY bola kúpenou Facebookom a že sa pripájame k Instagram tímu. Instagram spôsobil revolúciu v sebavyjadrení. Viac ako miliarda ľudí používa Instagram na komunikáciu o tom, ako sa cítia a čo ich baví. Nemôžeme sa dočkať, až pomôžeme týmto ľuďom stať sa viac animovanými!“

Hoci neboli zverejnené konkrétne podmienky tejto dohody, tak odhadovaná cena tejto transakcie je 400 miliónov dolárov. Okrem iného bola však zverejnená informácia, že 50% návštevnosti Giphy pochádza z Facebooku a pridružených aplikácií.

„Mnoho ľudí v našej komunite GIPHY pozná a miluje. V skutočnosti 50% návštevnosti GIPHY pochádza z rodiny aplikácií na Facebooku, polovica z toho je z Instagramu. Spojením Instagramu a GIPHY dokážeme ľuďom uľahčiť hľadanie perfektných GIFov a nálepiek…“ píše Facebook vo svojom vyhlásení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre