Facebook končí so zneužívaním mobilných čísiel z dvojfázovej verifikácie. Má to však háčik

Facebook prestane v dôsledku pokuty vo výške 5 miliárd $ zneužívať mobilné telefóne čísla z dvojfázovej verifikácie.

Facebook nahrádza tradičné skupiny. Čo príde po nich?
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Dvojfázová verifikácia je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako sa vyhnúť potencionálnemu ukradnutiu dát z osobných účtov, a preto ju mnohí z nás aktívne využívajú. Túto funkciu ponúka aj spoločnosť Facebook, ktorá však svojho času túto funkciu zneužívala aj za iným účelom, ako len chrániť naše účty.

Facebook využíval mobilné čísle k tomu, aby dokázal lepšie cieliť reklamu. Okrem toho, tieto čísla využíval aj za účelom odporúčania nových priateľov, ktorých ste nemali pridaných v rámci vášho zoznamu priateľov na Facebooku. Portál Androicentral.com priniesol správy o tom, že FTC (Federálna obchodná komisia) udelila spoločnosti Facebook pokutu vo výške 5 miliárd dolárov za to, ako využívala mobilné čísla svojich používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hoci  zneužívanie  mobilných čísiel za účelom lepšie cielenej reklamy bol pozastavené v júni tohto roka, tak odporúčania priateľov fungujú doteraz. Portál píše, že tieto praktiky spoločnosť Facebook už však čoskoro začne pozastavovať. Dôvodom je, že ak tak spraví, tak by malo dôjsť k zníženiu pokuty. Ukončenie však nebude zo dňa na deň, ale dôjde k nemu postupne v priebehu budúceho roka.

Má to však jeden háčik

Zároveň ešte treba dodať, že existujúci používatelia nástroja nebudú ovplyvnení novými zmenami, ale môžu ich dvojfaktorové autentifikačné číslo oddeliť od funkcie návrhu priateľa prostredníctvom jeho odstránenia a opätovným pridaním. Inými slovami, existujúci používatelia, ak nebudú chcieť, aby iní používatelia dostávali návrhy na to, aby si ich pridali medzi priateľov, tak si budú musieť číslo odstrániť a následne opätovne vložiť.

V každom prípade, najhoršie na tejto celej situácií je, že spoločnosť Facebook o tom, ako pôvodne využívala mobilné čísla, svojich používateľov nijak neinformovala.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre