Exynos 2200 je predstavený. Toto sú najsilnejšie zbrane nového čipu od Samsungu!

Samsung odhaľuje mobilný čip Exynos 2200, ktorý ocenia najmä hráči hier. Prináša technológie, ktoré doposiaľ vo svete smartfónov neboli.

Samsung Exynos 2200_cip
Zdroj: YouTube (Samsung)

Mnohí čakali, že Samsung začiatkom tohto mesiaca predstaví nový procesor Exynos 2200, nestalo sa tak. Ale ako sa hovorí, lepšie neskôr ako nikdy. Najnovšie Samsung prostredníctvom svojich stránok ukazuje svetu nový procesor.

Samsung predstavuje čip Exynos 2200

Pre tých, ktorí nevedia, tak nová generácia procesorov prináša so sebou viacero zmien. Jednou z nich napríklad je, že grafika v čipovej sade je vyrobená v spolupráci so spoločnosťou AMD, ktorú pravdepodobne netreba nikomu zvlášť predstavovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť hovorí, že ide o 4-nanometrový procesor, ktorý obsahuje osem jadier. Podľa Samsungu pozostáva z trojklastrovej štruktúry, ktorá obsahuje jedno výkonné jadro ARM Cortex-X2, tri výkonnostne-efektívne jadrá Cortex-A710 a štyri energeticky-efektívne jadrá Cortex-A510. Okrem iného čip integruje 5G modem 3GPP Release 16, ktorý podporuje frekvenčné pásma sub-6 GHz ako aj mmWave 5G.

Pokiaľ ide o grafiku, Xclipse, tak pravdepodobne pôjde o vrchol čipovej sady. Postavená je na architektúre AMD RDNA 2. Samsung hovorí o pokročilých funkciách, ktoré doposiaľ neboli pre smartfóny dostupné. Napríklad spomína technológiu Ray tracing (RT), ktorá presne simuluje, ako sa svetlo fyzicky správa v reálnom svete.

„Grafická architektúra AMD RDNA 2 rozširuje energeticky efektívne a pokročilé grafické riešenia z PC, notebookov, herných konzol, automobilov teraz aj na mobilné telefóny,“ povedal David Wang, viceprezident spoločnosti Radeon Technologies Group v AMD. „Nemôžeme sa dočkať, až zákazníci mobilných telefónov zažijú skvelé herné zážitky založené na našej technologickej spolupráci.“ dodal.

Samsung ďalej vyzdvihuje i ďalšie oblasti. Spoločnosť prezrádza, že Exynos ponúka výkonnejšiu umelú inteligenciu (AI) a rovnako dáva do pozornosti i vylepšenia NPU jednotky (Neural Processing Unit). Výkon NPU sa zdvojnásobil v porovnaní s jeho predchodcom, čo umožňuje viac paralelných výpočtov a zvyšuje výkon AI.

Záverom však treba uviesť, že Samsung neprezrádza, kedy uvidíme procesor v prvom smartfóne. Pevne však veríme, že to nepotrvá dlho.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre