HuaweiSpravodajstvo

EMUI 10 vs EMUI 9.1: Pozrite si tie najväčšie vizuálne zmeny, ktoré priniesla najnovšia verzia nadstavby od Huawei

EMUI 10 vs EMUI 9.1. Pozrite sa aké vizuálne zmeny priniesol Huawei v najnovšej verzii nadstavby EMUI, ktorú nájdeme v telefónoch Huawei a Honor.

Spoločnosť Huawei približne mesiac dozadu predstavila novú verziu nadstavby EMUI 10, ktorá má byť pomaly vypúšťaná pre viacero zariadení od najbližšej nedele. Okrem nových funkcionalít nadstavba prešla aj vizuálnymi zmenami. Nižšie sme si pre Vás pripravili prehľad tých najviditeľnejších zmien.

EMUI 10 vs EMUI 9.1

Prvou zmenou, na ktorú narazíte v novej nadstavbe EMUI 10 je nové Centrum notifikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť, tak v prípade EMUI 10 nadstavby ikonky sú výrazne väčšie, vrátane informácií. Zároveň by sme radi upozornili na rozmazané pozadie v novšej verzii nadstavby, zatiaľ čo v EMUI 9 len ztmavie.

Druhou zmenou, na ktorú bezpochyby narazíte v krátkom čase je pozadie pri hovoroch. Zatiaľ čo v EMUI 9.1 na pozadí sme mohli nájsť obrázok, tak v novej nadstavbe máme pozadie vyplnené celou farbou.

EMUI 10 vs EMUI 9 zmeny v aplikacie hovory
Zdroj: Youtube (Rohit Sadhwani)

V rámci aplikácie Hovory ešte ostaneme. Ďalšou zmenou prešlo usporiadanie kontaktov. V EMUI 10 pribudla pred meno ikonka so začiatočným písmenom. Druhou zmenou k lepšiemu, je využitie prázdneho miesta v detailoch kontaktu. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, tak v EMUI 9.1 bola odstránená stránka História hovorov, a bola presunutá do detailov kontaktu.

Prejdime teraz do Nastavení telefónu, ktoré boli prekopané od základov. Ako môžete nižšie vidieť, tak “chaotické” usporiadanie ikoniek vymenili prehľadné sekcie. Zároveň ikonky boli o niečo zväčšené. Druhou zmenou, ktorou prešli Nastavenia telefónu je zväčšenie vyhľadávacieho poľa po ich stiahnutí na maximum.

Ďalšou zmenou prešiel aj “Dark Mode”, teda Tmavý režim. V skutočnosti až tak tmavý však nieje, a to z dôvodu, že mnoho aplikácií ho jednoducho nepodporuje. Ako môžete vidieť, tak tou najvýraznejšou zmenou je notifikačná lišta. Zatiaľ čo EMUI 9.1 kompletne zmenil rozhranie v tmavé, tak v nadstvabe EMUI 10 boli  svetlé plochy nahradené šedými.

EMUI 10 vs EMUI 9.1 Tmavý režim
Zdroj: Youtube (Rohit Sadhwani)

Nižšie vo videu si môžete pozrieť vyššie popísané zmeny v Angličtine.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close