AppleAutáSpravodajstvo

Elon Musk si údajne brúsil zuby na stoličku riaditeľa spoločnosti Apple. Kedy sa tak stalo a prečo ju chcel?

Tim Higgins v knihe Power Play: Tesla, Elon Musk and the Bet of the Century tvrdí, že Elon Musk v minulosti požadoval, že ak by Apple kúpil Teslu, tak chcel byť riaditeľom spoločnosti.

Pre mnohých z nás príbeh Elona Muska je „americkým snom“ muža, ktorý je doslova posypaný samými úspechmi. V skutočnosti, nebolo tomu tak vždy. Aj Elon Musk zažil ťažšie obdobia, ktoré mohli prepísať jeho cestu v neúspech.

Príkladom môže byť obdobie rokov 2016 a 2017, kedy to so spoločnosťou Tesla nevyzeralo dobre. Dôvodom bol elektromobil Model 3, ktorý mal byť  neskôr predstaveným, ale spoločnosť sa ocitla vo vážnych finančných problémoch. Práve v tomto období mal padnúť návrh, že Apple kúpi Teslu.

Elon Musk sa údajne chcel stať riaditeľom spoločnosti Apple

Ak by Apple vstúpil do štruktúr spoločnosti Tesla, vyriešilo by to problémy s financovaním, vďaka čomu by mohla Tesla voľnejšie „dýchať“ a pracovať na nových a inovatívnych produktoch. Nakoniec však ku tejto transakcii nedošlo. Dôvodom malo byť, že Elon Musk si kládol podmienku, aby sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti Apple, píše portál Los Angesles Times. Portál sa odvoláva na novú publikáciu Power Play: Tesla, Elon Musk and the Bet of the Century od reportéra Tima Higginsa.

Tak či onak, dnes sa už pravdepodobne nedozvieme pravdu, či reálne k tomuto rozhovoru došlo, alebo nie. Rovnako aj to, či požiadavka zo strany Elona Muska bola reálnou. Zaujímavosťou však je, že Elon Musk v minulosti priznal, že ponúkol Teslu spoločnosti Apple pričom cena, ktorú si pýtal, bola jedna desatina trhovej ceny. Spoločnosť Apple však údajne odmietla diskutovať o tejto ponuke. Dôvodom mal byť projekt Titan, ktorého cieľom bol (aktuálne aj ešte je), vývoj vlastného automobilu s autonómnym riadením.

Vedeli by ste si predstaviť Elona Muska na čele spoločnosti Apple? Čo si o tom myslíte, ide skôr o výstrelok Toma Higginsa, ktorý sa touto cestou snaží spropagovať svoju knihu, alebo sa to skutočne stalo?

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close