Spravodajstvo

Do 5 rokov bude viac ako polovica obyvateľov Zeme pripojená k 5G sieti, tvrdí report

Správa Ericsson Mobility Report odhaľuje, že 5G sa rozširuje rýchlejšie ako všetky predchádzajúce generácie mobilných technológií.

5G technológia je v súčasnosti najnovší štandard mobilných sietí, ktorý je dostupný pre čoraz väčšie množstvo ľudí. Výnimkou nie je ani Slovensko, kde sa pokrytie 5G sieťou postupne rozširuje. V priebehu nasledujúcich rokov, by sme mali ale zažiť rozmach tejto technológie, vraví správa Ericsson Mobility Report.

Viac ako polovica obyvateľov Zeme bude pripojená k 5G do roku 2027

V priebehu nasledujúcich piatich rokoch bude polovica obyvateľstva pripojená k sieti pomocou 5G technológie, tvrdí Ericsson. Lídrom v tejto oblasti má byť severná Amerika, kde najnovší štandard mobilnej siete bude dostupný pre 90% zákazníkov mobilných operátorov. Podobne bude na tom aj západná Európa s 82%. Na opačnej strane budú stať ale krajiny z regiónov Blízkeho východu, severnej a subsaharskej Afrika.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V nasledujúcich piatich rokoch bude na čele rebríčka regiónov s najvyšším pokrytím 5G sieťami severná Amerika. Do roku 2027 tam má túto technológiu využívať až 90 % zákazníkov mobilných operátorov. Nasledovať bude západná Európa s 82 %. Regiónmi na porovnateľne vysokej úrovni zavádzania 5G budú podľa správy vydanej spoločnosťou Ericsson (NASDAQ: ERIC) aj štáty Perzského zálivu (80 %) a východnej Ázie (74 %). Stredná a východná Európa bude pozadu s očakávaným 33-percentným rozšírením 5G medzi používateľmi v roku 2027. Z 10 uvažovaných makroregiónov za ňou zaostanú len Blízky východ so severnou Afrikou (23 %) a subsaharská Afrika (10 %). Krajiny SVE podľa správy Ericsson Mobility Report predbehne aj juhovýchodná Ázia/Oceánia s rozšírením 5G na úrovni 46 %, India (39 %) a Latinská Amerika (35 %),“ približuje Ericsson.

Publikovaná správa ďalej hovorí, že do konca tohto roka bude k 5G sieti pripojená viac ako 1 miliarda platiacich zákazníkov operátorov. Správa Ericssonu predpokladá, že do roku 2027 bude z globálneho hľadiska využívať technológie 5G takmer polovica zákazníkov mobilných operátorov. Počet ich používateľov by v tom čase mal prekročiť číslo 4,4 miliardy.

Správa Ericsson Mobility Report tiež poukazuje na to, že 5G sa rozširuje rýchlejšie ako všetky predchádzajúce generácie mobilných technológií. K pokrytiu sieťami 5G má v súčasnosti prístup približne štvrtina svetovej populácie. Len počas prvého štvrťroka 2022 pribudlo asi 70 miliónov nových používateľov 5G.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close