Ďalšie špecifikácie iPhone SE 2020 väčšina vyčaria úsmev na tvári – 3 GB RAM a batéria, ako spred 5 rokov

Pomerne podstatné technické špecifikácie sa na verejnosť dostali s oneskorením. Fanúšikovia však jasajú aj naďalej

apple iphone se 2020 uvodny
Zdroj: Apple

Nový „zabiják“ smartfónov s operačným systémom Android, iPhone SE 2020, odhaľuje svoje ďalšie, pomerne podstatné technické špecifikácie. Nedávno predstavený dostupný iPhone z výrobne spoločnosti Apple je však aj po zverejnení bližších detailov stále považovaný za vysnívaný smartfón mnohých fanúšikov značky.

Nový iPhone SE prichádza s prekvapivými špecifikáciami

Väčšina z vás určite vie, že srdcom nového smartfónu od spoločnosti Apple je vlajkový procesor A13 Bionic, ktorý výkonovo predbehol konkurenciu s Androidom. Najnovšie informácie však nefanúšikom spoločnosti Apple vyčaria úsmev na tvári. S niekoľko hodinovým odstupom od predstavenia totižto na povrch vyšli informácie, že nový iPhone SE 2020 bude vybavený iba 3 GB RAM a nehorázne malou baterkou – s kapacitou iba 1 821 mAh.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple však jednoducho vie čo robí – týmto smartfónom prináša iPhone ku väčšiemu počtu ľudí, ktorí si ho doposiaľ nekúpili kvôli jeho vysokej cenovke. Roky praxe nás usvedčili v tom, že spoločnosť Apple to jednoducho vie aj s horšími špecifikáciami. V prípade iPhone SE 2020 je 3 GB RAM postačujúci údaj, keďže očakávania používateľov nebudú také vysoké. Samozrejmosťou je špičkový softvér zo strany spoločnosti Apple.

Menšia batéria je zas krokom späť do doby, kedy väčšina smartfónov používali malé LCD displeje. Nižšia energetická náročnosť displeja je totižto v tomto prípade značná a Apple nemá záujem o predlžovanie životnosti batérie na niekoľko dní, respektíve na viac ako jeden deň.

Kompletné špecifikácie nového iPhone SE 2020

  • Čipset A13 Bionic
  • 4,7“ LCD displej s rozlíšením 1 334 x 750 pixelov
  • 1821 mAh batéria, 18 W rýchlonabíjanie, bezdrôtové nabíjanie
  •  64/128/256 GB úložisko, 3 GB RAM
  • 12 Mpx (f/1.8) zadný fotoaparát, 7 Mpx (f/2.2) predný fotoaparát
  • Rozmery 138,4 x 67,3 x 7,3 mm
  • Odolnosť IP67
  • Operačný systém iOS 13
  • Cena už od 479 eur

Ako sa vám pozdáva nový iPhone SE 2020? Ide o dobrý krok zo strany Apple, alebo nie ste fanúšikom tohto smartfónu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre