Spravodajstvo

Čo bude s mobilnou divíziou LG? Poznáme ortieľ, ktorý má byť oficiálne oznámený už o pár dní

LG sa údajne vytratí z trhu so smartfónmi.

O osude mobilnej divízie spoločnosti LG sme mohli v posledných týždňoch čítať vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že mobilná divízia už dlhšiu dobu nedokáže na seba zarobiť a tak sa špekulovalo, čo urobí spoločnosť so stratovou divíziou ďalej. Približne týždeň dozadu sa objavili prvé správy, že LG na smartfóny definitívne zanevre. Podľa všetkého sa tak skutočne aj stane.

Osud mobilnej divízie LG je údajne spečatený

Najnovšie portál androidauthority s odvolaním sa na domáce kórejské média píše, že koniec mobilnej divízie je definitívny. Portál konkrétne s odvolaním sa na zdroj uvádza:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť LG zvažovala rôzne možnosti, ako je predaj, rozdelený predaj alebo ukončenie podnikania v oblasti smartfónov, ale nedávno sa rozhodla pre ukončenie podnikania,“

Hoci oficiálne stanovisko LG ešte nezverejnilo, tak dlho na neho údajne nebudeme čakať. Spoločnosť má podľa publikovaných správ v pláne už 5. apríla predstúpiť pred média a verejnosť a ohlásiť oficiálne stanovisko, ktorým má byť stiahnutie sa z tohto biznisu.

Portál androidauthority kontaktoval aj spoločnosť LG, ktorá sa odmietla k danej téme vyjadriť. V každom prípade, múdrejší budeme už o pár dní, konkrétne v pondelok.

Mobilná divízia LG už 5 rokov vytvára stratu

Len pre pripomenutie, mobilná divízia spoločnosti LG už 5 rokov v rade vytvára stratu, ktorá dosiahla úroveň 4,5-miliardy dolárov. Ale aj napriek tomu, o mobilnú divíziu spoločnosti nedávno prejavila záujem taiwanská skupiny Vingroup, ktorá už má skúsenosti s mobilnými zariadeniami. Rovnako treba povedať, že hoci sa LG vo svete moc nedarí a viac menej sa telefóny spoločnosti postupne vytrácajú z trhu, tak naprieč USA ide stále o jedného z významných hráčov. V USA spoločnosť pokrýva 12,9% trhu.

V prípade, ak by sa informácie vyššie potvrdili, bola by to podľa vás škoda, že by sa LG vytratilo z mobilného trhu? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close