ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Bude Android o niečo bezpečnejší? Bezpečnostní výskumníci Googlu spúšťajú novú iniciatívu

Nová iniciatíva bezpečnostných výskumníkov operačného systému Android má za cieľ odhaľovať a upozorňovať na chyby v softvéri od OEM výrobcov

Mobilný operačný systém Android rozhodne nie je bezchybový, o čom sa už zrejme presvedčila väčšina jeho používateľov. Odhaľovanie závažných bezpečnostných problémov, či problémov s kompatibilitou sú viac menej bežná záležitosť, s ktorou sa denno denní používatelia stretávajú. Veľkým problémom oproti konkurenčnému systému iOS je omnoho väčšie portfólio zariadení, ktoré sú týmto softvérom vybavené. Mnoho systémových nedostatkov však nemá na svedomí iba samotný Android, ale aj softvérové nadstavby od OEM výrobcov, ktoré sa taktiež často potýkajú s chybami. Najnovšia iniciatíva priamo výskumníkov spoločnosti Google však môže spôsobiť, že softvér od OEM výrobcov bude značne bezpečnejší a funkčnejší.

Skvelý krok zo strany spoločnosti Google

Bezpečnostní výskumníci, podieľajúci sa na vývoji a odhaľovaní chýb v operačnom systéme Android spustili novú iniciatívu s názvom Android Partner Vulnerability Initiative (APVI), ktorej cieľom je odhaľovanie a upozorňovanie na nedostatky v softvérových nadstavbách od všetkých OEM výrobcov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„APVI pokrýva problémy objavené spoločnosťou Google, ktoré by mohli potenciálne ovplyvniť bezpečnostnú pozíciu zariadenia so systémom Android alebo jeho používateľa, a je v súlade s ISO / IEC 29147: 2018 Informačné technológie – Bezpečnostné techniky – odporúčania týkajúce sa zverejnenia zraniteľnosti,“  uvádza spoločnosť Google.

google android odhalovanie chyb v softveri oem vyrobcov
Zdroj: Bugs.Chromium.org

Nová iniciatíva sa tak pridáva ku viacerým programom spoločnosti Google, ktoré majú za cieľ odhaľovať nedostatky, chyby a bezpečnostné diery či už v operačnom systéme Android, prehliadači Chrome, či iných aplikácií a softvérov od spoločnosti Google. Všetky zatiaľ odhalené nedostatky a prípadne stav, v akom sa odhalená chyba nachádza, nájdete na tejto stránke.

Zdroj: XDA Developers

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close