Apple si robí zálusk na mobilnú modemovú divíziu Intelu. Dohoda o odkúpení za 1 miliardu dolárov by mala byť oficiálna už čoskoro

Spoločnosť Intel sa po neúspechu s vlastným 5G mobilným modemom rozhodla celú divíziu predať

intel 5g modem xmm 8160
Zdroj: Intel

Predaj mobilnej modemovej divízie spoločnosti Intel sa pomaly ale isto blíži ku koncu. Svetový výrobca mikročipov sa údajne dohodol so spoločnosťou Apple na odkúpení spomínanej divízie za 1 miliardu amerických dolárov. Oficiálne odklepnutie celej akvizície by malo prebehnúť už čoskoro, informuje zahraničný portál The Wall Street Journal.

Prvý 5G iPhone uvidíme zrejme až budúci rok

Ak bude akvizícia mobilnej modemovej divízie nakoniec oficiálne potvrdená, môžme očakávať, že spoločnosť Apple začne takmer okamžite s vývojom „vlastného“ 5G modemu, ktorý bude ale postavený na patentoch spoločnosti Intel. Prvý iPhone s podporou 5G tým pádom ale neuvidíme skôr ako budúci rok. Apple tak bude výrazne zaostávať za konkurenciou od Samsungu, Huawei, či ďalších výrobcov, ktorí svoje prvé 5G smartfóny už predstavili, poprípade predstavia v najbližších mesiacoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zlyhanie zo strany Intelu

intel 5g modem xmm 8160
Zdroj: Intel

Akvizícia celej divízie spoločnosťou Apple je len výsledkom dlhomesačného, možno až dlhoročného trápenia spoločnosti Intel, ktorá si jednoducho nedokázala poradiť s vlastným 5G modemom, na ktorý sa spoliehali viacerí výrobcovia po celom svete. Prvé informácie o pripravovanom 5G modeme naznačovali naozaj ružovú budúcnosť pre celý segment, no s postupom času sa začali objavovať samé negatívne informácie. Po ututlávaní problémov zo strany Intelu sa ale nakoniec prevalili skutočnosti o tom, že 5G modem má značné problémy s prehrievaním. Tento problém nakoniec vývojári nedokázali odstrániť, na základe čoho sa Intel svojich pokusov definitívne vzdal.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre