Anonymous volá nadnárodné firmy, aby sa stiahli z ruského trhu. Ak tak nespravia, tak budú ich cieľom kybernetických útokov

Hackeri z Anonymous dali nadnárodným firmám ultimátam. Ak neobmedzia svoje podnikanie v Rusku a budú aj naďalej plniť rozpočet Kremľa, tak budú na nich útočiť.

Hackeri-Anonymous_my-sme-99-percent
Zdroj: pixabay.com (janjf93)

Aktuálny konflikt naprieč Ukrajinou, ktorý vyvolalo Rusko, prináša so sebou nielen ekonomické škody, ale aj straty na životoch. To je aj jeden z dôvodov, prečo nielen mnohé krajiny sveta, ale aj súkromné spoločnosti, dávajú od Ruska ruky preč.

Zatiaľ, čo veľké ekonomické celky, ako je napríklad Európska únia, USA a ďalšie krajiny uvaľujú ekonomické sankcie na Rusko, aby obmedzili schopnosť krajiny financovať vojnu, tak mnoho nadnárodných spoločností odmietlo ponúkať svoje služby a tovary v krajine, prípadne obchodovať s Ruskom. Krajina sa tak pomaly, ale isto dostáva nielen do izolácie, ale rovnako prichádza aj o financie, ktoré by inak tiekli do štátnej kasy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spomenúť môžeme napríklad spoločnosti, ako sú Samsung, Apple, TSMC, AMD, Intel, SAP, Paypal, Mastecard, Visa, McDonald’s a ďalšie, ktoré buď úplne prestali podnikať v krajine, alebo vo významnej miere obmedzili svoje aktivity.

Tieto firmy podnikajú v Rusku aj naďalej, hoci boli vyzvané k ukončeniu podnikania

Deň čo deň môžeme vidieť na sociálnej sieti Twitter výzvy popredných predstaviteľov ukrajinskej vlády, aby súkromné zahraničné firmy obmedzili svoje podnikanie v krajine. Zatiaľ, čo stovky firiem tak urobili, tak stále veľká časť spoločností aj naďalej v krajine podniká a plní rozpočet Ruska. Najnovšie, spravodajská agentúra NEXTA prostredníctvom svojho Twitter účtu upozorňuje na zoznam spoločností, ktorý bol publikovaný ministrom zahraničných vecí Ukrajiny, ktoré aj naďalej podnikajú v krajine a tým zároveň nepriamo pomáhajú financovať vojnu.

Anonymous dalo ultimátum spoločnostiam, ktoré neopustili ruský trh

Hackerská skupina Anonymous, ktorá v posledných týždňoch ukázala svoju silu, najnovšie na sociálnej sieti Twitter zverejnila oznam, v ktorom píše, že spoločnostiam ktoré aj naďalej podnikajú naprieč Ruskom, dáva ultimátum, aby sa stiahli. Ak tak nespravia, tak sa stanú ich cieľom.

„Tlačová správa: Vyzývame všetky spoločnosti, ktoré naďalej pôsobia v Rusku a platia dane do rozpočtu zločineckého režimu Kremľa: Stiahnite sa z Ruska! Dáme vám 48 hodín na rozmyslenie a stiahnutie sa z Ruska, inak budete naším cieľom!“ píše sa na jednej z väčších stránok skupiny Anonymous nižšie.

Rovnako treba uviesť, že podobné správy, ako môžeme vidieť nižšie, sa postupne zobrazujú aj napriek ďalšími desiatkami stránok, ktoré sa hlásia ku skupine Anonymous.

Aktuálne presne nevieme, ako budú vyzerať útoky hackerov, treba však uviesť, že ich slová netreba brať na ľahkú váhu. Svoje zručnosti stihli už ukázať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre