Anonymous aktívne bojujú proti cenzúre v Rusku. Pomocou nástroja, ktorý vytvorili, kontaktovali už desiatky miliónov Rusov!

Hackerský kolektív squad303 hovorí o najväčšej informačnej operácii v histórii sveta!

Anonymous a cenzura v Rusku
Zdroj: Anonymous (Twitter), Vosveteit.sk

Rusko okupuje územie Ukrajiny už takmer 2 mesiace. Ale aj napriek tomu, bežní Rusi riadne nevedia, čo sa deje u ich susedov. Dôvodom je cenzúra, ktorá panuje v miestnych médiách. Krátko po začatí vojenského konfliktu, ruský cenzorský úrad Roskomnadzor začal blokovať spravodajské weby, ktoré písali o „špeciálnej vojenskej operácií“ ako o vojne. V súčasnosti miestne média nemôžu publikovať správy súvisiace s vojnu, ktoré nepochádzajú z oficiálnych ruských zdrojov.

Neskôr na rad prišlo blokovanie sociálnych sietí vrátane Facebooku, Twitteru, či Instagramu. Rovnako úrad začal blokovať aj populárne VPN služby, prostredníctvom ktorých Rusi obchádzali cenzúru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackeri z Anonymous na cenzúru zareagovali viacerými kybernetickými útokmi, prostredníctvom ktorých šírili naprieč Ruskom informácie o vojne. Spomenúť môžeme napríklad nabúranie sa do živého vysielania televíznych staníc. Okrem iného vytvorili aj nástroj, pomocou ktorého môžu ľudia zo sveta kontaktovať bežných Rusov, aby im sprostredkovali informácie o vojne.

Pomocou nástroja 1920.in ľudia rozoslali desiatky miliónov správ

Krátko na to, ako hackeri vytvorili nástroj, prostredníctvom ktorého môžu ľudia zo sveta kontaktovať bežných Rusov, poslali im cez 7 miliónov správ. Hackerský kolektív squad303 najnovšie hlási, že medzičasom prostredníctvom ich nástroja bolo rozoslaných už cez 70 miliónov správ.

„Vážení kybernetickí bojovníci slobodného sveta! Poslali ste 70 miliónov správ! Ste úžasní! Uskutočnili ste najväčšiu informačnú operáciu v histórii sveta! Poslali ste správy POLOVICI RUSOV!“ píšu hackeri v statuse nižšie.

Nástroj, prostredníctvom ktorého môžete kontaktovať náhodného Rusa funguje veľmi jednoducho. Potom, ako si otvoríte stránku 1920.in, tak je potrebné zvoliť, či chcete odoslať SMS správu, e-mail, zavolať, alebo odoslať správu cez Viber, či WhatsApp. Následne, ako zvolíte jednu z možnosti, tak systém vám vygeneruje správu v Ruštine o aktuálnej situácii na Ukrajine a v ďalšom kroku ju môžete odoslať náhodnému Rusovi. Samozrejme, správu môžete pred odoslaním ešte pozmeniť. Neskôr okrem iného môžete s osobou, ktorej ste poslali správu, ďalej komunikovať.

squad303_70 milionov sprav
Zdroj: Vosveteit.sk (Printscreen)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre