Android 13 prinesie 21 nových emoji a to aj do vášho smartfónu: Pozrite sa, aké to sú!

Až 21 nových emoji príde v systéme Android 13 už čoskoro. Pozrite sa, aké symboly sa v novej verzii systému objavia.

emoji a ich vyznam
Zdroj: Unsplash (Markus Winkler)

Pri aktualizáciách systému Android častokrát čakáme na to, aké emoji nám do smartfónu prídu. Pri dnešnom kompletnom počte emoji, ktorých je takmer 3 700, by sme už povedali, že žiadne užitočné symboly prísť nemôžu. Napriek tomu môžeme povedať, že 21 nových emoji, ktorých prináša Android 13 vo verzii QPR2 (Quaterly Platform Release 2) nám bude určite užitočných. Nové emoji totiž prinášajú nové verzie známych symbolov a zároveň nové symboly, ktoré by sme mohli využiť. Informácie o týchto symboloch nám prináša portál 9to5google.com a ak aj vás zaujíma, aké symboly budeme môcť nájsť vo svojich Android smartfónoch, ste na správnom mieste.

Tieto emoji prídu už čoskoro do Android smartfónov

Súčasťou Unicode 15.0 je hneď niekoľko nových symbolov, pričom sa v tomto medzinárodnom štandarde objavili aj nové variácie už existujúcich symbolov. Výsledkom je tak hneď 21 nových emoji. Tie uvidíme najskôr vo verzii Android 13 pri QPR2, teda druhej štvrťročnej verejnej verzie. Medzi symbolmi nájdeme nové emoji pre zvieratká, no aj ďalšie farebné variácie pre srdcia. Pridajú sa aj nové emoji rúk, hudobné nástroje či rastliny. Nižšie sa môžete pozrieť, aké konkrétne emoji sa objavia aj vo vašom smartfóne v blízkej dobe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android 13 QPR2 emoji
Zdroj: 9to5google.com

Nové emoji tak pravdepodobne budú mať svoje využitie, keďže ide o častejšie symboly. Také verzie sŕdc či trasúcu sa tvár určite budete vedieť využiť aj vy, pričom medzi užitočnejšie symboly budú pravdepodobne patriť aj emoji rúk. Nová verzia systému Android 13 tak prinesie emoji, na ktoré budú zrejme čakať viacerí používatelia.

Kedy príde Android 13 QPR2 do smartfónov?

Ako sme už spomenuli, tieto nové emoji sú súčasťou aktualizácie smartfónov na verziu Android 13 QPR2. Táto aktualizácia má prísť v marci, pričom pôjde o aktualizáciu len pre Google Pixel zariadenia. Nie všetci používatelia však môžu s novými emoji rátať, keďže štvrťročné aktualizácie neprichádzajú používateľom ako klasické aktualizácie. Ak však nepatríte medzi používateľov, ktorí by mali očakávať aktualizáciu už v marci, nemali by ste dlho čakať.

Android 13_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Google sa pravdepodobne pokúsi aktualizáciu priniesť aj do ďalších smartfónov v blízkej dobe. 21 nových emoji tak zrejme prídu aj ku vám a nebude to trvať príliš dlho. Rovnako musíme ale spomenúť, že nové emoji, ktoré sú súčasťou verzie Android 13 QPR2, patria medzi užitočnejšie symboly. Nejde tak o ďalšie nezvyčajné symboly, ktoré by sme zasa tak často nevyužili. Pretože aj keď na výber máme takmer 3 700 emoji, tak zrejme aj vy využívate len niekoľko symbolov dookola. Na tie najčastejšie sa tak môžete pozrieť v našom predchádzajúcom článku.

Ktorý emoji sa vám z nového výberu pozdáva najviac? A využijete niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre