ANBERNIC RG35XX – kompaktné herné retro konzoly s parádnou cenou, ktoré jednoducho musíš mať

Ponor sa do sveta retro hier a zaži si opäť raz chvíľu nostalgie pri tých najlegendárnejších konzolových herných tituloch!

anbernic rg35xx ilustracny-min
Zdroj: Youtube @Retro Game Corps, úprava: Vosveteit.sk

S kompaktnými hernými konzolami od výrobcu ANBERNIC sa do sveta populárnych retro hier môžeš ponoriť okamžite! Šikovné moderné konzoly v retro šate stále naberajú na popularite a čo sa investície do nich týka, nemusíš sa obávať žiadnych šialených súm. Nostalgické herné tituly môžeš mať vo svojej ruke už doslova za pár desiatok eur, tak nad čím ešte váhaš?

ANBERNIC RG35XX

anbernic rg35xx 1-min
Zdroj: Geekbuying.com

Konzola ANBERNIC RG35XX je akýmsi základným modelom výrobcu ponúkajúcim skutočne výborné parametre a skvelú kompatibilitu so starými hernými titulmi. Ručná konzola má mimoriadne kompaktné rozmery a zmestíš ju aj do vačku, no oproti ozajstným starým konzolám je vybavená omnoho väčšou 3,5-palcovou obrazovkou s rozlíšením až 640 x 480 pixelov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Retro dizajn dopĺňa klasické šedé vyhotovenie a ozajstné retro tlačidlá vpredu, ako i vzadu. Čo sa rozmiestnenia a využiteľnosti tlačidiel týka, ide o štandardné konzolové ovládanie so štvoricou tlačidiel aj na zadnej strane. Oproti bežným starým konzolám však prichádza táto retro hračka aj s možnosťou ovládania cez externý ovládač prostredníctvom 2,4 GHz bezdrôtového pripojenia. To príde vhod najmä v prípade prepojenia konzole s TV, do ktorej je možné zrkadliť obraz prostredníctvom HDMI výstupu.

anbernic rg35xx hra-min
Zdroj: YouTube @ANBERNIC

Čo sa výkonnostnej stránky týka, táto retro konzola je pochopiteľne ďaleko pred svojimi historickými náprotivkami. Vybavená je 4-jadrovým procesorom Actions ATM7039S a až 256 MB RAM. Zariadenie beží na svižnom operačnom systéme vystavanom na Linuxovom jadre, ktorý je už vopred predinštalovaný na microSD karte s celkovou kapacitou až 64 GB. Čo sa týka výdrže na jedno nabitie, zariadenie disponuje 2 600 mAh batériou zabezpečujúcou chod po dobu až 5 hodín.

anbernic rg35xx zrkadlenie-min
Zdroj: Youtube @Retro Game Corps, úprava: Vosveteit.sk

Najväčších herných nadšencov však poteší mimoriadne široká podpora herných titulov. Nainštalovaný operačný systém je vybavený až 14 hernými emulátormi, čo v praxi zaručuje podporu hier až zo 14 starých herných konzol. Na zozname sa nachádzajú takmer všetky notoricky známe herné konzoly ako PCE, GB, GBC, ARCADE či dokonca PS1. Celý zoznam zariadení, z ktorých hry sa dá emulovať priamo do zariadenia, je možné nájsť na stránkach predajcu Geekbuying.com.

ANBERNIC RG35XX Plus

anbernic rg35xx plus ilustracny-min
Zdroj: ANBERNIC

Ako napovedá samotný názov hernej konzoly ANBERNIC RG35XX Plus, ide o vylepšenú verziu vyššie spomínaného modelu RG35XX. Vizuálne sa jedná o identickú hernú konzolu s totožným IPS panelom a dizajnom. Všetky zmeny sa tak týkajú iba vnútorného hardvéru a v tomto prípade aj softvéru, ktorý prináša ešte širšie možnosti týkajúce sa podporovaných herných platforiem.

Zrejme najzásadnejšie zmeny zasiahli výpočtový hardvér zariadenia, ktoré je v tomto prípade vybavené výkonnejším 4-jadrovým procesorom Allwinner H700 s jadrami Cortex-A53. Na výrazne vyššom výkone sa podieľa aj až 4-násobná porcia RAM, ktorá má nie len až 1 GB, ale zároveň sa jedná o modernejší typ DDR4. Zmena nastala aj v prípade batérie, ktorej kapacita narástla na až 3 300 mAh, čím sa výdrž na jedno nabitie predĺžila na skvelých 8 hodín.

anbernic rg35xx plus multiplayer-min
Zdroj: Geekbuying.com

Z praktického hľadiska boli pridané aj ďalšie funkcie, ktoré rozhodne ocenia vybraní používatelia. K dispozícii je vďaka 5 GHz bezdrôtovému pripojeniu a Bluetooth 4.2 ako bezdrôtové zrkadlenie obrazovky. Novinkou je aj možnosť multiplayer režimu s iným totožným zariadením po vzájomnom prepojení. Čo sa týka podporovaných platforiem, zoznam bol rozšírený o zásadného hráča na trhu s hernými konzolami – o modernú konzolu PSP. Pri výbere tak môže ísť o jednu z kľúčových vlastností, ktorá je rozhodne na zváženie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre