Amazon vytvoril vestu ktorá komunikuje s robotmi. Chce tak zvýšiť bezpečnosť práce robotníkov

vesta Robotic Tech
Zdroj: techcrunch.com

V priebehu minulého roka sa spoločnosť Amazon začala v oveľa širšej miere zaoberať bezpečnosťou pracovníkov v spojitosti s robotizáciou. Výsledkom ich aktivity je špeciálna bezpečnostná vesta Robotic Tech

Pod vestou Robotic Tech  si môžete predstaviť čosi ako niekoľko podväzkov na elektrickom opasku. Výrobok bol navrhnutý spoločnosťou Amazon Robotics. Tá ho vytvorila tak, aby zamestnanci mohli bezpečne vstúpiť do priestoru na opravu robotického systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Špeciálna vesta od Amazonu komunikuje s robotmi

Vesta obsahuje vstavané snímače ktoré spolupracujú s robotmi, ktoré ich spomalia alebo zmenia ich smer trasy a to tak, aby sa vyhli zamestnancovi.


„Všetky naše robotické systémy využívajú viaceré bezpečnostné systémy, od výcvikových materiálov až po fyzické prekážky čo riadi procesy robota“ povedal technik pre robotov Brad Porter.

Bezpečnosť sa samozrejme stala hlavným problémom pri riešení problémov medzi človekom a robotom na pracovisku. Ako poukazujú OSHA, „štúdie, že pri neustálej prevádzke sa vyskytujú mnohé chyby robota, ako napr. Programovanie, údržba, testovanie, nastavovanie alebo konfigurácia.

Keďže spolupráca robotov a človeka sa stáva čoraz bežnejšou. Je to dobrý nápad, aby sa ľudia pri práci s robotmi cítili bezpečnejšie. .

Porter poznamenal, že testy s vestou majú „obrovský úspech“. Vo výsledku bolo zaznamenaných viac ako milión jedinečných aktivácií so systémami, ktoré boli nasadené.

Zdroj: techcrunch.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre